Slováka čaká špecifická séria: Kamarátstva pôjdu bokom

PRIDANÉ: 15.3.2023

Vyrastal pod Zoborom, v roku 2016 pomohol Nitre k historickému majstrovskému titulu a istý čas bol dokonca vyobrazený na klubovom autobuse Corgoňov. Už o pár dní sa však Marek Slovák postaví čelom materskému klubu a jeho jediným cieľom bude ukončiť mu sezónu.

„Som z Nitry, žijem v Nitre a poznám väčšinu chalanov, realizačný tím i vedenie Nitry. Bude to teda veľmi zaujímavé a z osobného dôvodu by som sa im najradšej vyhol,pousmial sa 34-ročný útočník. Napriek všetkým väzbám verí v postup Košíc a je odhodlaný pomôcť, ako to len pôjde. „Ja hrám naplno každý zápas. Určite ich nebudem šetriť. Niekomu sa to môže páčiť, inému nie. Ja však rozdiely nerobím a pôjdem do toho s cieľom pomôcť môjmu tímu k postupu.“

V tíme Nitry má pochopiteľne veľa kamarátov a s viacerými z nich je v pravidelnom kontakte. „Spolu sme vyrastali a sme samozrejme v kontakte. Nenazval by som to však podpichovačkami, skôr hovoríme o deťoch a súkromných veciach,“ pokračuje Marek.

Sezóna Corgoňov bola prevažne náročná, no v závere základnej časti sa zverenci Antonína Stavjaňu vyškriabali z poslednej priečky a v predkole play-off vyradili Poprad 3:0 na zápasy. V troch zápasoch pritom inkasovali iba dva góly a brankár Libor Kašík zneškodnil 110 zo 112 striel.

„Ich zápasy som sledoval a bolo to hlavne o brankárovi. Hrali umne. Vonku vyťažili z minima maximum a doma mali dobrý vstup. Potom to zavreli a pridali druhý gól v presilovke. Potom už Poprad nepustili prakticky do ničoho a celkovo hrali veľmi dobre v defenzíve. Treba povedať, že Poprad si toho veľa nevytvoril,“ analyzuje Slovák predošlú sériu Nitry.

Spomínané čísla nitrianskej defenzívy vzbudzujú rešpekt, no naši chlapci veria, že košický potenciál je úplne inde, ako bol ten popradský. Netreba totiž zabúdať, že ofenzíva „oceliarov“ bola v základnej časti so 163 gólmi druhou najlepšou po zvolenskej.

„Verím, že sa ukáže sila našich štyroch útokov. Sme v dobrej forme, máme dostatok kvality. V závere základnej časti nás zdobili dobré presilovky i oslabenia a toto potrebujeme potvrdiť. Ideálne by bolo zvládnuť už prvé dva domáce zápasy a v tomto smere sa spoliehame aj na našich fanúšikov. Dúfam, že príde veľa ľudí a tí nás potlačia k víťazstvám,“ pozýva divákov na zápasy v Steel aréne Marek Slovák.

Vydarený záver základnej časti vytvoril priestor pre potrebný oddych a Košičania upevnili väzby v tíme v rámci krátkeho sústredenia vo Vysokých Tatrách. Oslavy vybojovaného Pohára Dušana Pašeka sa však nekonali.

„Zatiaľ sme nič neoslavovali a snažili sme sa hlavne oddýchnuť a načerpať nové sily. Stretli sme sa s rodinami a teraz sa už pripravujeme na Nitru,“ konštatuje dvojnásobný majster Slovenska. Témou v šatni nateraz nebolo ani to, či sa mužstvo spomínanej trofeje dotkne. „Zatiaľ sme o tom nehovorili a necháme to na rozhodnutí kapitána. Tá najdôležitejšia časť sezóny však iba prichádza a sústredíme sa na sériu proti Nitre.“

S príchodom play-off sa k slovu dostávajú aj tradičné rituály a tým hlavným je zapúšťanie brád. „Ja zarastám neustále a tak teraz bradu iba mierne upravím a už to nechám rásť. Ostáva veriť, že bude poriadne dlhá,“ dodáva so širokým úsmevom Marek Slovák.

Foto: FB HK Nitra