V piatok ďalšie skvelé derby: do Košíc pricestujú hokejisti Popradu!

PRIDANÉ: 21.11.2019

Po vydarenom utorkovom zápase čaká na našich hokejistov ďalší atraktívny domáci duel. V piatok 22. novembra zabojujú Oceliari o dôležité body proti Popradu. Úvodné buly zápasu dvoch tradičných účastníkov slovenskej najvyššej súťaže sa vhodí o 17:30!

Po reprezentačnej prestávke nastúpili Podtatranci zatiaľ iba na jeden zápas, keď v domácom prostredí privítali hokejistov z neďalekého Liptovského Mikuláša. Dlhší oddych však Popradčanom veľmi nepomohol a svojmu súperovi podľahli 2:3, keď sa až v tretej tretine presadil Handlovský Preisingerom. Zverencom Petra Mikulu tak po 20 zápasoch patrí v tabuľke Tipsport ligy 9. miesto so ziskom 26 bodov, len o bod za ôsmou Detvou, ktorá má však na svojom konte o jeden zápas naviac. Prvý vzájomný zápas tejto sezóny zvládol lepšie nás piatkový súper, keď nás na svojom ľade dokázal poraziť 3:2 po predĺžení.

Hoci hráčom Popradu v tejto sezóne nevychádzajú hry v početnej výhode, v prípade oslabení tak v štatistike úspešnosti na vhadzovaniach sú na prvom mieste práve pred našimi hokejistami. Vynikajúce čísla dosahuje hlavne dvojica Lukáš Paukovček – Samuel Mlynarovič, keď úspešnosť oboch centrov je nad 60 %.  Po príchode zo Slovana Bratislava sa v tíme rýchlo aklimatizoval odchovanec Michael Vandas, ktorý je s 15 kanadskými bodmi za 8 gólov a 7 asistencií najproduktívnejším hráčom Popradu. Len o bod menej získali útočníci Samuel Takáč Marek Zagrapan.

Najlepším strelcom Kamzíkov je v aktuálnej sezóne legionár z Francúzska – Guillaume Leclerc. 23-ročný útočník, ktorý si obliekol reprezentačný dres aj na majstrovstvách sveta v Košiciach, prekonal súperových brankárov už 9-krát. Spoľahlivé výkony v obrane predvádza v tejto sezóne Lukáš Kozák, ktorý v 19 zápasoch pomohol svojmu tímu 2 gólmi a 10 asistenciami. Jednotkou popradského tímu je aj v tejto sezóne Čech Tomáš Vošvrda. 30-ročný rodák z Ostravy má po 18 odchytaných zápasoch svoju úspešnosť na úrovni 91,67 %. Na začiatku novembra sa do Popradu vrátil český brankár Patrik Nechvatal, ktorý pod Tatrami pôsobil už v minulej sezóne a znova tak bude kryť chrbát svojmu krajanovi. Ofenzívu Popradčanov by mal vylepšiť príchod centra Miroslava Preisingera. Odchovanec Slovana Bratislava sa pred sezónou upísal konkurenčnému HKM Zvolen, kde však po 10 zápasoch skončil a namieril si to do Popradu.

Vzájomné zápasy HC Košice a HK Poprad z poslednej sezóny:
2018/2019: 0:1, 5:2, 3:4 pp, 3:1, 3:5, 2:3, 1:2 pp,  2:4, 5:1, 4:3 pp, 2:4
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Poprad: Vošvrda (49. Nachvátal) – Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Fabian, Magovac – Vandas, Preisinger, Handlovský – Svitana, Zagrapan, Takáč – Kunrik, Bjalončík, Mlynarovič – Nespala, Paločko, Dzivjak

Požeňme spoločne našich hokejistov za ďalšou výhrou. Vstupenky na zápas môžete zakúpiť prostredníctvom portálu www.ticketportal.sk.

KOŠICE DO TOHO!

HC Košice Media Team (ypm)