V piatok doma proti Nitre!

PRIDANÉ: 20.2.2019

Košických hokejistov čaká v tomto týždni ďalšia previerka. Koniec základnej časti sa nezadržateľne blíži, Oceliari musia odohrať ešte, alebo už len, tri zápasy. V piatok privítame na domácom ľade súpera z Nitry, v nedeľu zabojujeme o body pod Dubňom, kde nás bude hostiť aktuálne posledná Žilina.

V prebiehajúcej sezóne dokázali Oceliari zvíťaziť nad NItrou v troch zo štyroch vzájomných zápasov a určite by radi túto štatistiku ešte vylepšili. Nitrania však majú za sebou štyri víťazné zápasy a ani oni by neradi túto sériu prerušili. Naposledy zdolali na domácom ľade poslednú Žilinu 3:1, keď v stretnutí síce prehrávali gólom Rudolfa Hunu zo 17. minúty 0:1, ale následne sa strelecky presadili už len nitrianski hokejisti - Samuel Buček, Juraj Majdan a exKošičan Dalibor Bortňák. Aktuálne má náš piatkový súper na konte 101 bodov a nachádza sa na 5. mieste. Aj z tohto pohľadu je náš vzájomný zápas veľmi dôležitý, pretože môže rozhodnúť o konečnom poradí v tabuľke.

Na čele kanadského bodovania HK Nitra je po celú sezónu Róbert Lantoši. Šikovný útočník si svojimi výkonmi vybojoval aj miesto v reprezentácií. Aktuálne má po  53 odohratých zápasoch na svojom konte 55 kanadských bodov za 19 gólov a 36 asistencií. Za ním nasleduje dvojica hráčov s rovnakým počtom týchto bodov - Judd Blackwater a Samuel Buček ich získali zhodne po 47. Prvý menovaný je s 29 gólmi najlepším strelcom svojho mužstva, mladý odchovanec nitrianskeho hokeja má zatiaľ vo svojej prvej kompletnej sezóne medzi seniormi brilantnú bilanciu 27 gólov a 20 asistencií.

Na brankárskom poste sa môžu Nitrania spoliehať až na trojicu brankárov. Juraj Šimboch si svoju úspešnosť v 39 zápasoch udržal na úrovni 91,96 %, jeho o 5 rokov mladší kolega Frederik Foltán nastúpil v 18 zápasoch s úspešnosťou 91,44 %. Posledným prírastkom do bránkoviska bol český legionár Miroslav Hanuljak. Rodák z Mostu, ktorého si v roku 2003 v 7. kole zo 213. miesta vybral tím Nashville Predators v drafte NHL, dostal priestor zatiaľ v 4 zápasoch a jeho úspešnosť je na úrovni 89,47 %.

Vzájomné zápasy s HK Nitra v tejto sezóne:
  9. kolo – 5. október 2018 – HC Košice – HK Nitra 3:1
20. kolo – 4. november 2018 – HC Košice – HK Nitra 6:1
31. kolo – 9. december 2018 – HK Nitra - HC Košice 5:3
42. kolo – 13. január 2019 – HK Nitra - HC Košice 3:4

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti MsHK Žilina:
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Fominych – Šiška

Žilinčania sa takmer celú sezónu pohybujú v dolných poschodiach tipsportligovej tabuľky. Ako už bolo vyššie spomenuté, naposledy nestačili na Nitru a spod Zobora odišli s prehrou 1:3. Zverenci trénera Stanislava Škorvánka majú po 54 odohraných zápasoch na svojom konte len 49 bodov a aj preto im patrí posledné 12. miesto. Na predposledný Liptovský Mikuláš strácajú tri kolá pred koncom 5 bodov.

Žilinčanov svojimi výkonmi v tejto sezóne ťahal najmä útočník Lukáš Hvila. Ten má zo 49 zápasov na svojom konte 40 kanadských bodov za 17 gólov a 23 asistencií. Darí sa aj českému legionárovi Petrovi Beránkovi. Brniansky odchovanec nastúpil v 47 zápasoch, v ktorých získal 39 kanadských bodov za 15 gólov a 24 asistencií. Prvú trojicu uzatvára ešte ďalší útočník Rudolf Huna. Bývalý hráč Košíc strelil v 54 zápasoch 15 gólov, ku ktorým pridal 20 asistencií.

Jednotkou medzi troma žrďami bol v tejto sezóne domáci odchovanec Maroš Mikuláš. Ten dostal šancu doteraz v 41 zápasoch, v ktorých si udržal svoju úspešnosť na úrovni 91,07 %. Jeho český kolega Tomáš Fučík odchytal 17 zápasov s úspešnosťou 90,71 %.

Vzájomné zápasy s MsHK Žilina v tejto sezóne:
10. kolo - 7. október 2018 – MsHK Žilina – HC Košice 4:3sn
21. kolo – 13. november 2018 – HC Košice – MsHK Žilina 3:1
32. kolo – 19. december 2018 – MsHK Žilina – HC Košice 1:2pp
43. kolo – 15. január 2019 – HC Košice – MsHK Žilina 4:5sn

Zostava MsHK Žilina z posledného zápasu proti HK Nitra:
Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Dlugoš – Jenčík, Huževka, Ru. Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Rehák, Surovka, Milý – Hrazdíra, Ondruš, Sikela

Poďme spoločne podporiť Oceliarov v ťažkom domácom zápase proti HK Nitra, ide predsa o veľa – o lepšie postavenie v tabuľke pred play-off! Vstupenky na tento atraktívny piatkový duel si môžete zabezpečiť už dnes v sieti www.ticketportal.sk. Predídete tak čakaniu v rade pred zápasom. Začiatok zápasu proti HK Nitra je naplánovaný v piatok 22. februára od 17:30.

KOŠICE DO TOHO!