V priebehu letnej prípravy na ľade odohráme turnaje v Pardubiciach aj Poprade

PRIDANÉ: 4.6.2019

Letná príprava seniorského mužstva aj mládežníckych kategórií HC Košice je v plnom prúde.  K súčasnému júnovému obdobiu každoročne patrí  “makačka“ na suchu, v štruktúrach klubu sa však intenzívne pracuje aj na ďalších atribútoch prípravného obdobia, ktoré bude vrcholiť v auguste na ľade.  

A-mužstvo HC Košice odohrá osem prípravných zápasov, z ktorých väčšina sa uskutoční na dvoch turnajoch.  Tým prvým bude mimoriadne kvalitne obsadený Memoriál Zbyňka Kusého v českých Pardubiciach v dňoch 14. až 16. augusta 2019. Zúčastnia sa ho dve mužstvá z KHL, a to Amur Chabarovsk a Admiral Vladivostok, z Čiech potom extraligový HK Hradec Králové, mužstvo EBEL-ky HC Orli Znojmo a domáce, taktiež extraligové, HC Dynamo Pardubice.

Na konci augusta sa zúčastníme tradičného Tatranského pohára v Poprade a pred začiatkom extraligy si ešte zahráme proti nováčikovi z Michaloviec – doma aj vonku.

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „Našim zámerom po uskutočnených zmenách je snaha nastaviť prípravu inak, ako tomu bolo v Košiciach doposiaľ. Chceme sa konfrontovať s top tímami, teda s mužstvami z KHL a českej extraligy. K tomu sme hľadali vhodné podmienky a v prípade Pardubíc sme tak uprednostnili  model účasti na takom turnaji, ktorý nám umožní absolvovanie stretnutí  s inými mužstvami, než len s akými sa budeme väčšinou stretávať v domácej súťaži. Moja skúsenosť je taká, že naši hráči sa do zápasov so súpermi zvučného mena nabudia oveľa viac a lepšie sa aj pripravia do novej sezóny. V prípade Tatranského pohára sme akceptovali dohodu z minulého obdobia.  V rámci dobrých vzťahov s Michalovcami a predpokladaného záujmu hokejovej verejnosti sme dohodli aj tento dvojzápas. Chápem, že fanúšikovia by možno chceli viac domácich prípravných zápasov, tieto však nebolo možné v súlade s našimi zámermi dohodnúť už na tento rok, verím, že aj k tomu sa dostaneme.“

Prehľad prípravných zápasov A-mužstva HC Košice:

dátum

deň

čas

domáci

hostia

miesto

14.08.2019

streda

15:00

Admiral Vladivostok

HC Košice

Pardubice

15.08.2019

štvrtok

19:00

Orli Znojmo

HC Košice

Pardubice

16.08.2019

piatok

 

stretnutie o umiestnenie

                    v Pardubiciach

22.08.2019

štvrtok

19:00

HC Košice

Jegesmedvék Miskolc

Poprad

24.08.2019

sobota

15:00

Comarch Cracovia

HC Košice

Poprad

25.08.2019

nedeľa

 

stretnutie  o umiestnenie

v Poprade

30.08.2019

piatok

16:00

HC Košice

Michalovce

Crow aréna

05.09.2019

štvrtok

17:30

Dukla Michalovce

HC Košice

Michalovce

  Poznámka: v čase zápasov ešte môže dôjsť k zmenám na základe rozhodnutia organizátora

 (tty)