V záverečnej nominácii na MS vo Fínsku dvaja Košičania

PRIDANÉ: 10.5.2022

V záverečnej nominácii slovenskej reprezentácie na MS v ľadovom hokeji, ktoré sa odohrajú vo fínskych mestách Tampere a Helsinki figurujú aj dvaja odchovanci košického hokeja Juraj Slafkovský a Martin Gernát, ktorý hrával v našom doraste a juniorke.

Pre Juraja Slafkovského pôjde o druhú účasť na MS sveta a tretiu účasť v rámci reprezentačného „A“ na veľkom turnaji. Minulý rok v Lotyšsku odohral 6 zápasov, v ktorých si nepripísal ani bod. Naopak zažiaril na olympiáde, kde sa stal so 7 gólmi najlepším strelcom nášho mužstva a z Pekingu si priniesol aj svoju prvú reprezentačnú medailu. Juraj hráva najvyššiu fínsku ligu a pôsobí v tíme TPS Turku. V nedávno ukončenej sezóne získal s tímom striebornú medailu. V základnej časti odohral 31 zápasov, kde si pripísal 5 gólov a 5 asistencií. V playoff pridal ďalších 7 bodov za 2 góly a 5 asistencií.

Martin Gernát taktiež nastúpi na svoje druhé MS. Minulý rok v Lotyšsku odohral 8 zápasov, v ktorých si pripísal 1 gól a 1 asistenciu. Taktiež bol členom olympijského bronzového tímu z Pekingu. Na olympijských hrách si v zápase proti Nemecku pripísal dve asistencie. Po trojročnom pôsobení v HC Oceláři Třinec sa po sezóne 2020/2021, kde získal s tímom titul, presunul do Švajčiarska. Sezónu odohral za HC Lausanne. V 46 zápasoch základnej časti strelil 13 gólov a zaznamenal 16 asistencií. V playoff pridal 5 bodov za 4 góly a asistenciu. Lausanne vypadlo už vo štvrťfinále.

PROGRAM SLOVENSKA V ZÁKLADNEJ SKUPINE -  A SKUPINA, HELSINKI

PIATOK 13. MÁJA

15.20 Francúzsko – Slovensko

SOBOTA 14. MÁJA