Vo štvrtok sa predstavíme v Michalovciach

PRIDANÉ: 5.1.2022

V nabitom programe regionálnych kôl Tipos extraligy sa vo štvrok 6. januára o 18:00 predstavíme na ľade tímu HK Dukla Ingema Michalovce. V prebiehajúcom ročníku sme odohrali s líškami štyri vzájomné zápasy, v ktorých sme dvakrát uspeli.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

3. kolo HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 13. Keränen (Cameranesi, Pavlin), 53. Žitný (Pavlin) - 2. Cibák (Jokeľ, Pereskokov)

14. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

Góly: 57. Tansey (Chovan, Pereskokov) - 14. Žitný (Kukuča, Galamboš), 63. Keränen (Cameranesi, Pavlin)

25. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 14. Mrázik (Saucerman, Šedivý), 31. Saucerman (Šedivý, Chovan), 56. McPherson (Saucerman), 57. Klhůfek (Parshin), 60. McPherson (Klhůfek, Slovák) - 22. Regenda (Žitný, Cameranesi), 40. Suja (Stripai, Buc), 55. Regenda (Buc, Galamboš)

46. kolo (2. regionálne kolo) HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Chovan (Parshin, Snuggerud), 62. Chovan (Parshin, Snuggerud) – 31. Regenda (Keränen)

TOMÁŠ VOŠVRDA S PRVOU NULOU

Pred posledným vzájomným zápasom Michalovce ohlásili posilu, českého brankára Tomáša Vošvrdu, ktorý prišiel z Liptovského Mikuláša. Jeho premiéra v michalovskom drese na ľade Košíc nebola úspešná, no v ďalších dvoch zápasoch už doviedol svoj tím k trom bodom. Včera líšky porazili Prešov na domácom ľade 6:0 a Tomáš si tak pripísal prvý shotout v novom drese.

Tomáš Vošvrda po zápase proti Prešovu pre hockeyslovakia.sk: „Som za to rád, pretože všetci ma tu v Michalovciach privítali skvelo a cítim sa tu naozaj výborne. Snažíme sa vybudovať nejakú víťaznú sériu a som rád, že sa to darí. Určite by som to nepripisoval môjmu príchodu. Snažím sa prispôsobiť tímu a postupne si na seba zvykáme. Všetko je to o komunikácii a tá je tu na vysokej úrovni. Musíme ostať pokorní a bude to ešte lepšie.“

Michalovce v zápase proti Prešovu už od začiatku dominovali a po vyše 12. minútach bolo 3:0. Postupne sa presadili najlepší strelec mužstva Roman Žitný, bývalý košický útočník Bruno Mráz a najproduktívnejší hráč mužstva Tony Cameranesi, ktorý má na svojom konte 29 bodov za 9 gólov a 20 asistencií. Tri body v zápase si pripísal michalovský odchovanec a nádejný reprezentant Pavol Regenda, keď najprv dvakrát asistoval a potom v presilovke zvyšoval na 4:0. Piaty gól pridal Andrej Kukuča, ktorý v posledných piatich zápasoch trikrát bodoval a pozíciu najproduktívnejšieho obrancu v mužstve potvrdil slovinský reprezentant Žiga Pavlin, ktorý asistoval Petrovi Galambošovi na šiesty gól.

V zápasoch proti Košiciam sa najviac darí hráčom: Žiga Pavlin (0+3), Tony Cameranesi (0+3), Roman Žitný (2+1) a fínskemu útočníkovi Janne Keränen (2+1).

Michalovce sa v tabuľke nachádzajú na štvrtom mieste len o 2 body pred Košicami, no naši chalani majú zápas k dobru, a v prípade víťazstva môžeme líšky predbehnúť.

OCELIARI OD VIANOC BEZ STRATY BODU

Oceliari sa v prvom zápase Nového roku predstavili na ľade v Spišskej Novej Vsi a od začiatku to bol zápas v našej réžii.  Už po dvoch minútach sme viedli 2:0 aj, keď sa domácim podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, ďalšími presnými zásahmi v druhej a tretej tretine sme zápas doviedli do víťazného konca. (>>report)

Rolu najproduktívnejšieho hráča v mužstve potvrdil kapitán Michal Chovan, ktorý si v zápase pripísal 3 body za jeden gól a dve asistencie. Dva body si za jeden gól a asistenciu pripísal  Marek Bartánus, ktorý minulú sezónu pôsobil v Michalovciach. Po gólovej odmlke prelomil streleckú smolu ruský útočník Vadim Pereskokov, a pridal tak svoj piaty gól v sezóne.  Americký obranca Luc Snuggerud opäť potvdil, že je vo forme a do svojich štatistík si pripísal ďalšie dva body za dve asistencie. V 12 odohratých zápasoch zaznamenal 10 bodov za 2 góly a 8 asistencií.

Michal Chovan po zápase v Spišskej Novej Vsi pre hockeyslovakia.sk: „Mužstvo má svoju kvalitu a v tabuľke chceme byť niekde inde, ako sme teraz. Boli sme niekde na dne, ale teraz máme malú sériu víťazstiev a takto chceme pokračovať."

V poslednom zápase proti Michalovciam si po dve asistencie pri góloch Michala Chovana pripísali Denis Parshin a Luc Snuggerud. V 25. kole proti tomuto súperovi strelil svoj prvý gól v košickom drese Michal Mrázik a v 3. kole obranca Jakub Cibák.

Michalovi Chovanovi chýbajú už iba tri asistencie k tomu, aby dosiahol métu 400 asistencií v najvyššej súťaži. Pri jeho aktuálnej forme sa mu to môže podariť už v najbližšom zápase.

Zápas bude vysielať stanica SPORT TV. Na internetovej plaftorme si ho budete môcť vychutnať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Košarišťan (Riečický)  – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko, Havrila, – Bartánus, Slovák, Mcpherson, – Pereskokov, Chovan, Parshin, – Rogoň, Mrázik, Klhúfek, – Milý, Linet, Jokeľ

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti Prešovu:

Vošvrda (Kaarlehto) – Stripai, Bokroš, Macejko, Pavlin, Suja, Luža, Gajdoš, Bača – Mráz, Cameranesi, Regenda – Keränen, Galamboš, Erkinjuntti – Kukuča, Buc, Žitný – Hajnik, Lačný

Highlights z posledného vzájomného zápasu: