Začína sa štvrťfinále

PRIDANÉ: 22.3.2022

V stredu 23. marca a vo štvrtok 24. marca nás čakajú prvé dva zápasy štvrťfinálovej série proti HK Dukla Ingema Michalovce. Posledné zápasy ukazovali stúpajúcu formu nášho tímu, veríme tak, že nadviažame na základnú časť a do play-off vstúpime úspešne.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

3. kolo HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

14. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

25. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

36. kolo HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

46. kolo HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

49. kolo HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

HK Dukla Ingema Michalovce

Michalovce sa v poslednom zápase základnej časti predstavili pred domácim publikom proti Popradu. Vo vyrovnanom zápase najprv prehrávali 0:2, potom však svojim prvým gólom v sezóne znižoval Vladimír Mihálik a na 2:2 vyroval exKamzík Dávid Buc. V predĺžení sa nerozhodlo. V samostaných nájazdoch boli úspešnejší Popradčania, ktorí sa tak dostali na šieste miesto.

Líšky obsadili po základnej časti 4. miesto s 9 bodovou stratou na 3. Nitru. V 50 zápasoch nazbierali 88b s negatívnym skóre 136:140.

Posledných 5 zápasov ZČ:

13.03.2022 HK Dukla Ingema Michalovce vs HK Poprad 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1, 0:0)

11.03.2022 HC GROTTO Prešov vs HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

08.03.2022 HC GROTTO Prešov vs HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1, 0:0)

06.03.2022 HK Poprad vs HK Dukla Ingema Michalovce 2:3pp (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)

04.03.2022 HC Nové Zámky vs HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Oceliari sa naposledy predstavili vo Zvolene. Domáci ešte mali teoretickú šancu na prvé miesto. Zápas sa skončil 3:2 po samostatných nájazdoch pre našich chlapcov. Skóre stretnutia otváral svojim 9. gólom v sezóne ruský útočník Denis Parshin. Po vyše dvoch minútach sme sa opäť presadili, keď gól strelil Vadim Pereskokov. Zápas napokon dospel až do samostaných nájazdov. Rozhodujúci nájazd zaznamenal Brian Ihnačák a sezónu sme tak zakončili víťazstvom.

Košice v základnej časti obsadili 5. miesto so 6 bodovou stratou na štvrté Michalovce. V 50z zápasoch sme nazbierali 82b so skóre 155:132.

13.03.2022 HKM Zvolen vs HC Košice 2:3 sn (0:0, 1:2, 1:0, 0:0)

11.03.2022 HC Košice vs HK Spišská Nová Ves 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

08.03.2022 HC Košice vs HK Spišská Nová Ves 4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)

06.03.2022 HKM Zvolen vs HC Košice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

02.03.2022 HC Košice vs HC SLOVAN Bratislava 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

ŠTATISTIKY TÍMOV PO ZČ:

a

PROGRAM ŠTVRŤFINÁLE:

1. zápas: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice  23.03.2022, 18:00 ZŠ Michalovce

3. zápas: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce  27.03.2022, 18:00 Steel Aréna

4. zápas: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce  28.03.2022, 18:30 Steel Aréna

Oba zápasy hrané v Michalovciach budú vysielané aj v TV. V stredu si zápas môžete vychutnať na SPORT TV a vo štvrtok na obrazovkách RTVS Šport.

Príďte povzbudiť našich Oceliarov v nedeľu a v pondelok do Steel Arény [ vstupenky ]. Na zápasoch sme si pre Vás pripravili aj sprievodný program