slovak english
Úvod > Archív

Archív

Košická Steel Aréna slávnostne otvorená + fotogaléria!

Emotívne a veľkolepé, týmito slovami charakterizovali návštevníci slávnostné otvorenie multifunkčnej haly Steel Aréna v Košiciach. Fanfáry, krasokorčuliari a farebné svetlá v úvode vytvorili atmosféru ceremoniálu. Po štátnej hymne, ktorú zaspieval zbor Šumiačan, sa v krátkom exhibičnom programe predstavil krasokorčuliar, olympijský medailista Jozef Sabovčík.

 Potom sa ujal slova predseda občianskeho združenia Košická aréna HC Košice Ľubomír Veme, ktorý na pódiu privítal predsedu vlády Mikuláša Dzurindu. Najprv hala zahučala a zaznel mohutný piskot. Keď sa však Košičania dozvedeli, že vláda dala na stavbu haly niekoľko sto miliónov korún, odmenili premiéra potleskom.

"Srdečne vám gratulujem, Košičania. Ešte som taký pekný športový štadión na Slovensku nevidel. Košice predbehli Bratislavu," povedal M. Dzurinda.

Program potom pokračoval laserovou šou, zápasom hokejových legiend Košíc a pražskej Sparty a slávnostný večer vyvrcholil ohňostrojom.

Steel Aréna, ktorej tvorcovia dali streche podobu ohnutého mužského chrbta, pojme do svojich útrob vyše osemtisíc sediacich divákov, ktorým vo výhľade na hraciu plochu neprekážajú žiadne stĺpy. Disponuje modernou obrovskou informačnou kockou a vyspelou audiotechnikou. Patrí k najmodernejším na Slovensku a spĺňa aj prísne medzinárodné kritériá, takže sa tu môžu hrať aj majstrovstvá sveta. Návštevníci majú k dispozícii tucet bufetov a reštauráciu, v celej hale platí zákaz fajčenia a na poriadok v jednotlivých sektoroch okrem usporiadateľov budú dohliadať kamery. Zatiaľ jediným vážnym problémom zostáva parkovanie. Do konca jesene by však mal pri hale vyrásť parkovací dom pre 500 áut a v jej blízkosti aj ďalšie parkovisko.

Celkové náklady na vybudovanie haly sa pohybujú okolo 730 miliónov korún. Steel Arénu ako investor postavilo občianske združenie Košická aréna, v ktorom je aj mesto Košice (vložilo rozostavaný objekt haly s pozemkami v hodnote okolo 200 miliónov Sk). Spoločnosť USSK investovala 1 milión USD a vláda SR poskytla dotácie vo výške približne 350 miliónov korún. Značnú časť prostriedkov získalo združenie od podnikateľských subjektov ako sponzoring alebo za prenájom lóží.

V rámci Zápasu legiend medzi Košicami a Spartou Praha sa zrodila remíza 2:2. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší Pražania.

Prvý extraligový zápas v Steel Aréne odohrajú hokejisti HC Košice v piatok 3. marca s HKm Zvolen.

Fotografie sa po kliknutí zväčšia.. (jazva@point.sk)

 

generálny partner

HC KOsICE

partneri