„Áčko“ je od dnes na ľade

Pridané: 24.07.2017    autor: hcke, foto Dávid Židík

Prvý prípravný zápas odohráme 1. augusta

Po niekoľkotýždňovej príprave v máji a júni „na suchu“ a trojtýždňových júlových letných dovolenkách sa dnes opäť zišli hokejisti A-mužstva HC Košice. Stalo sa tak v košickej Crow aréne, kde ich oficiálne privítal nový výkonný šéf klubu Rastislav Rusič za prítomnosti športového manažéra Pavla Zůbeka, trénerskej dvojice Milan Jančuška – Jerguš Bača a ďalších členov realizačného tímu. V kabíne zatiaľ chýbali a ešte týždeň budú chýbať Joakim Lundström, David Pacan a Jere Pulli, ktorí sa k mužstvu pripoja 1. augusta 2017, neodohrajú teda ani prvý prípravný zápas.

Rastislav Rusič: „Hráčom som poprial do ďalšej prípravy veľa šťastia, aby sa vyhli zraneniam. Ctím si férové vzťahy a na nich chcem stavať. Hokej je tímová hra, preto si nekladiem osobné ciele, ale máme spoločné ciele, ktorými sú výborná hra a návrat fanúšikov na tribúny. HC Košice je špičkový klub a tak, ako všetci športovci, aj my chceme vyhrať posledný zápas sezóny.“

Milan Jančuška, hlavný tréner A-mužstva: „Vieme, že hráči vo všeobecnosti nemajú radi letnú prípravu, takže nástup na ľad nás všetkých teší. Zároveň musím povedať, že nás čaká veľmi veľa práce. Budeme hľadať zloženie útočných trojíc, obranných dvojíc a celých pätoriek, preto som rád, že máme v prípravnom období deväť prípravných zápasov, vrátane troch na Tatranskom pohári. Naši chlapci odchádzali na dovolenky s individuálnymi plánmi, ktoré museli naplniť. Všetko teda smerujeme k tomu, aby sme sa vynikajúco pripravili na sezónu.“

Ladislav Nagy, kapitán mužstva: „Prvý týždeň bude určite náročný, dôležité bude, aby sa nikto nezranil, aby sme sa dobre rozcvičili. Najviac si želám, aby sme hrali pekný hokej, aby naše zápasy začali ľudia navštevovať vo väčšom počte. Keď sa nám bude dariť, všetci budeme spokojní.“

Marek Hovorka: „Do Košíc som išiel s tým, že je tu tréner Jančuška, som presvedčený, že sa nám bude dariť. Sila nášho mužstva pôjde určite postupne hore, dôležité bude, aby sme si sadli na ľade aj ľudsky, do konečného úspechu vstupuje vždy veľa aspektov. Urobíme všetko pre úspech.“

Petr Kafka: „Cítil som, že potrebujem zmenu, nový, svieži vietor pre hokej. Mám rád veľké výzvy, očakávaný tlak v Košiciach mi vyhovuje.“

Martin Bača: „Titul ešte nemám, takže môj cieľ je jasný.“

Patrik Koyš: „Verím, že po ťažkej letnej príprave budeme veľmi dobre pripravení, aby sme prevýšili našich súperov. Bolo to náročné, no prípravu hodnotím kladne a teším sa už na sezónu.“

Po nadchádzajúcom týždni, strávenom v tréningovom procese na ľade košickej Crow arény, odohrajú hokejisti HC Košice teda v auguste sériu deviatich prípravných zápasov, z nich štyri v Košiciach. Prvý z domácich zápasov sa uskutoční dňa 1. augusta 2017 proti Popradu ešte v Crow aréne, ostatné tri v Steel aréne.

Držitelia platných permanentiek na novú sezónu 2017/2018 majú vstup na všetky domáce prípravné zápasy zadarmo. Ostatní fanúšikovia si môžu vstupenky na všetky domáce prípravné zápasy zakúpiť oddnes v predajnej sieti Ticketportal za cenu 1 Euro.

Vzhľadom na kapacitu štadióna Crow Arena (max. 1049 návštevníkov) aj napriek tomu, že HC Košice vyhradil väčšinu miest pre držiteľov permanentiek, po naplnení štadióna bude tento uzatvorený. Z uvedeného dôvodu prosíme všetkých držiteľov permanentiek, aby prišli na tento prvý prípravný zápas 1. augusta v dostatočnom časovom predstihu.

Sedenie bude na všetky zápasy voľné.

V dňoch 18. až 20. augusta 2017 sa naši hokejisti zúčastnia jedného z najstraších hokejových turnajov v Európe, ktorým je Tatranský pohár v Poprade. V piatok a sobotu odohrajú zápasy v skupine, v nedeľu tretí zápas o konečné umiestnenie.

Realizačný tím:
Milan Jančuška – hlavný tréner, Jerguš Bača – asistent hlavného trénera, Marko Milý – tréner brankárov, Daniel Kičura – kondičný tréner, Ľubomír Výrostek, Marcel Papcun – maséri, Jozef Kubašovský – hlavný lekár

Súpiska A-mužstva (podľa postov v abecednom poradí):
brankári: Vladislav Habal, Joakim Lundström, Stanislav Škorvánek
obrancovia: Martin Bača, Václav Čížek, Martin Dudáš, Patrik Koch, Lukáš Matejka, Christián Michalčin, Jere Pulli, Eduard Šedivý
útočníci: Jiří Bicek, Peter Boltun, Tomáš Hričina, Marek Hovorka, Richard Jenčík, Petr Kafka, Tomáš Klíma, Patrik Koyš, Ladislav Nagy (C), Martin Novotný, David Pacan, Šimon Petráš, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ.

Prípravné zápasy:
01.08.2017     17:00     HC Košice – HK Poprad (hrá sa v Crow aréne)
04.08.2017     17:00     HC Košice - HKM Zvolen (hrá sa v Steel aréne)
08.08.2017     17:00     HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš (Steel aréna)
10.08.2017     17:00     HKM Zvolen – HC Košice

Tatranský pohár (hrá sa v Poprade):
18.08.2017     15:00     Junosť Minsk (BLR) – HC Košice (Poprad)
19.08.2017     15:00     Dunaujvárosi Acélbikák (Maď.) – HC Košice (Poprad)
20.08.2017     zápas o konečné umiestnenie na Tatranskom pohári (Poprad)

Ďalšie prípravné zápasy do konca augusta 2017:
24.08.2017     17:00     MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice
31.08.2017     17:00     HC Košice – GKS Tychy (Poľsko)  (hrá sa v Steel aréne)