Bačovi spolupráca s Pullim vyhovuje

Pridané: 09.08.2017    autor: vep/lpa

Košický bek bude hrať počas sezóny tvrdo

Utorkové stretnutie s Liptovským Mikulášom Oceliari zvládli a po výsledku 5:2 si na svoje konto pripísali prvé víťazstvo v prípravnýcn zápasoch pred novým ročníkom Tipsport ligy. Výrazne sa na tom podieľal aj nováčik v košickom drese Martin Bača, ktorý zápas odohral v pozícii beka druhej košickej obrany.

„Som rád, že sa nám dnes podarilo zvíťaziť, aj keď o výsledky počas prípravy nejde. Dôležité je, aby sme si na seba na ľade zvykli a dokázali hrať tak, ako sa od nás očakáva,“ zamyslel sa Martin Bača nad výsledkom zápasu. „Od zápasu k zápasu pristupujeme zodpovedne a aj preto sa na ľade cítime stále lepšie. Stále však je čo zlepšovať a preto teraz rozhodne nepoľavíme. Príprava je náročná, ale verím, že ten výsledok bude stáť za to.“

Robustný 191 centimetrov vysoký a 96 kilogramov vážiaci obranca v zápase nastupoval na ľad s Fínom Jerem Pullim a túto spoluprácu si po zápase nevedel vynachváliť. „Jere je výborný ofenzívne ladený obranca, čo potvrdil aj v tomto zápase. Má rýchle nohy a dokáže sa dostať do šance, avšak na svoje obranné povinnosti rozhodne nezabúda. Na ľade sme si rozumeli, čo ma samozrejme teší,“ pochválil svojho spoluhráča z krajiny tisícich jazier Martin Bača.

Obrannú dvojku Pulli - Bača bolo na ľade naozaj „cítiť“ a zatiaľ čo jeden zakladal košické útočné výpady, druhý sa zameral na pokrývanie súperových útočníkov. „Moderný hokej je dnes aj o tom, že sa hráč nebojí ísť do súboja a nevykorčuľuje z neho na poslednú chvíľu. Ja sa snažím tento trend nasledovať a pokúšam sa hrať do tela. Samozrejme, mojím cieľom nie je zahrať neférovo a už vôbec nie súperovi privodiť zranenie,“ povedal Bača na viacero čisto zahraných súbojov na ľadovej ploche. „Svoju pozíciu v tíme si dobre uvedomujem a hoci nás bude na takúto hru viacero, tvrdému a čistému bráneniu sa vyhýbať nechcem.“

Najbližší zápas odohrajú Košice už vo štvrtok, keď ich vo Zvolene vyzve domáci HKM. Práve „Bryndziari“ sa v piatok tešili z výhry na košickom ľade, keď pomerom 5:4 po samostatných nájazdoch porazili svojho hostiteľa. Oceliari budú chcieť túto prehru súperovi nepochybne vrátiť, čo si uvedomuje aj Martin Bača. „Príprava je predovšetkým o tom, aby sme si na ľade skúšali rôzne situácie, na ktoré možno nie sme vyslovene zvyknutí. V odvete so Zvolenom však budeme musieť jednoznačne zlepšiť pohyb, myslím si totiž, že v tom domácom zápase bola práve tam naša najväčšia slabina.“

Aktualizované: 17.08.2017