Cenný skalp majstra

Pridané: 10.03.2017    autor: vep

HC Košice - HK Nitra 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Góly a asistencie: 8. Bicek (Suja), 28. Bicek (Dudáš, Varga), 42. Varga (Jenčík, Bicek), 53. Varga (Jenčík, Šmach), 54. Suja (Huna, Milý), 56. Boltun (Vašíček, Hričina) – 40. Tvrdoň (Milam, Cope)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Orolín – Synek, Šefčík, 3636 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Deyl, Jankovič, Koch – Huna, Suja, Milý – Jenčík, Varga, Bicek – Šoltés, Boltun, Hričina – Bartánus, Bartoš, Klíma – Vrábeľ

HK Nitra: Valent (Halo) – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, Pupák, Korím, Meland – Tvrdoň, Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, Ručkay – Šille, Šiška, Macík – Bajtek, Štefanka, Piačka

Posledný domáci zápas základnej časti sezóny 2016/2017 začali Košičania výherným buly. Hneď po ňom sa tlačili do ofenzívy a pokúšali sa prekvapiť nitrianskeho gólmana Valenta. V druhej minúte hry sa Hričina prezentoval prienikom po ľavej strane a následne hľadal prihrávkou v medzikruží Nagya, ale k tomu puk cez hosťujúcu defenzívu neprešiel. Na prelome piatej a šiestej minúty rozhodcovia vylučovali na oboch stranách a výsledkom bolo viac priestoru na ľadovej ploche. Využiť to chcel Varga, ktorý pálil z medzikružia, no jeho prudkú ranu zastavil Valent ukážkovým zákrokom lapačkou. Nitriansky brankár už ale toľko šťastia následne počas hry v plnom počte na oboch stranách nemal, keď sa Bicek po chybe súpera dostal do samostatného úniku, ktorý zakončil úspešnou strelou švihom a otvoril tak skóre. Šesť minút pred prvou sirénou mohli Košičania svoj náskok navýšiť Dudášovou presilovkovou ranou od modrej čiary, ale s tou si už hosťujúci gólman poradil. Valent bol úspešný aj pri následnej Hunovej tvrdej strele z medzikružia a do šatní sa napokon odišlo za stavu 1:0.

Druhá dvadsaťminútovka sa začala v podobnom duchu. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Marcinko - Anton Bartánus pokračovali v obliehaní hosťujúcej svätyne a pokúšali sa navýšiť svoj náskok. To sa im napokon podarilo v 28. minúte, keď sa v neprehľadnej situácii pred bránkou najlepšie zorientoval Bicek a dostal puk do siete už druhýkrát v zápase. Aj Nitrania mali potom dve vynikajúce príležitosti na skórovanie, ale nevyužili ich. V 32. minúte najskôr puk v prečíslení dvoch proti jednému smeroval na Slováka, ale v poslednej chvíli ho obetavým zákrokom zastavil Boltun a o minútu neskôr sa do samostatného úniku dostal Šille, ale Habal jeho zakončenie zastavil betónom. V poslednej trojminútovke rozhodcovia vylučovali na košickej strane, čo otvorilo hosťom ďalšie možnosti na ohrozenie domácej bránky. Jednu z nich napokon tesne pred druhou prestávkou využil Tvrdoň a znížil zo svojho pohľadu na 1:2.

V záverečnej tretine mali jednoznačne herne navrch košickí hokejisti. Oceliari začali ziskom presilovky, ktorú po desiatich sekundách využil zakončením spred bránkoviska Varga. Vzápätí boli v dobrých pozíciách aj Šoltés, Jenčík, Boltun i Hričina, no ani jednému z nich sa sieť rozvlniť nepodarilo. Aktívny ofenzívny prístup Košičanov však aj napriek tomu pokračoval a diváci sa ešte niekoľkokrát tešili z presného zásahu. V 53. minúte sa druhýkrát v zápase presadil po Bicekovi aj Varga a o minútu neskôr na 5:1 zvýšil Suja. Po tomto góle si hosťujúci tréner vyžiadal oddychový čas, ale jeho zverencom to veľmi nepomohlo, pretože zakrátko skóroval ešte aj Boltun, ktorý uzavrel skóre na konečných 6:1.

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Teší nás výkon, ktorý sme podali. Malo to nadšenie a elán. Zápas však vôbec nebol jednoduchý a Nitra nás dostala aj pod tlak. Nakopol nás tretí presný zásah v presilovke v tretej tretine. Chlapci dnes ukázali veľkú silu, odhodlanie i nadšenie. Sme spokojní."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Z našej strany nie je čo hodnotiť. Podali sme hanebný výkon. Hráči si neuvedomujú, za aký klub hrajú. Hazardujú s jeho aj so svojím menom. To je všetko."

Aktualizované: 24.06.2017