Do Košíc prichádza Patrik Koyš

Pridané: 17.05.2017    autor: hcke, foto Adrián Danaj

Kabínu Oceliarov posilní mladý krídeľník

HC Košice sa dohodol s ďalším mladým hokejistom 21-ročným Patrikom Koyšom, ktorý je odchovancom dubnického a trenčianskeho hokeja. Slovensko reprezentoval už ako sedemnásťročný, neskôr štartoval na MS kategórie 18 aj 20-ročných. Bol členom bronzového tímu MS 20 v roku 2015, v tom istom roku získal aj juniorský národný titul s Duklou Trenčín. V zámorí hral jednu sezónu v juniorskej súťaži QMJHL za Shawinigan Cataractes.

Aj seniorský hokej okúsil Patrik Koyš v drese Dukly, aby po krátkej zastávke v Poprade naplno zažiaril vo vlaňajšej sezóne 2016/2017 v drese MHC Martin, kedy poriadne potrápil aj košických hokejistov. V 62 zápasoch lanskej sezóny  sezóny nastrieľal 20 gólov, z nich 4 v ôsmych zápasoch play-off.

Pavol Zůbek, športový manažér HC Košice: „Patrika sme mali v hľadáčiku už dlhšiu dobu, takže jeho vynikajúce výkony v play-off uplynulej sezóny nás len utvrdili o správnosti našej voľby. Je veľmi kreatívny a má výborný prehľad v hre, čo ho predurčuje k vynikajúcemu kariérnemu rastu.“

Aktualizované: 27.05.2017