Do Košíc príde kanadský center David Pacan

Pridané: 10.06.2017    autor: HCKE

Hokejový tím z metropoly východného Slovenska sa posilní o stredného útočníka zo zámoria.

26-ročný pravák David Pacan sa narodil v Ottawe a prešiel súťažami ako CJHL, NCAA, OHL aj ECHL. Svoj talent naplno prejavil v posledných dvoch ročníkoch, keď v drese South Carolina Stingrays (ECHL) zaznamenal v 88 zápasoch 24 gólov a 54 asistencií, resp. v drese Brampton Beast (ECHL) v 78 zápasoch 43 gólov a 45 asistencií. Aktuálne k nám prichádza z mužstva Syracuse Crunch (AHL).

Športový manažér HC Košice Pavol Zubek
“Konkrétne na tento post sme hľadali vhodného hráča. David patril v minulej sezóne k najlepšie bodujúcim hráčom v celej ECHL. Bude to jeho prvé pôsobenie v európskom tíme. Má dobrý hokejový vek a verím, že náš klub bude pre neho novou výzvou v jeho hokejovej kariére.  K nášmu mužstvu sa pripojí 1. augusta.”

Aktualizované: 22.09.2017