Do play-off víťazne naladení

Pridané: 12.03.2017    autor: vep

MHC Martin - HC Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 24. Markovič (Koyš, Pulli), 35. Rapáč (Surovka, Brňák) – 17. Jenčík, 31. Bartoš (Klíma, Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina)

Vylúčení: 1:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, J. Konc - Gajan, Smrek, 2512 divákov

MHC Maritn: Dzubina - Kozák, Bačik, Pulli, Tabaček, Brňák, König, Salija, Pacalaj - Róbert Varga, Galamboš, Korostin - Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, Dlouhy, Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Dírer

HC Košice: Habal (KopŘiva) - Dudáš, Šmach, Šedivý, Vašíček, Jankovič, Deyl, Koch, Vrábeľ - Milý, Suja, Huna - Bicek, Tibor Varga, Jenčík - Hričina, Boltun, Šoltés - Klíma, Bartoš, Bartánus

V poslednom kole základnej časti začali ofenzívnejšie domáci Martinčania, ktorí sa ihneď v prvej minúte dostali do zakončení vďaka Róbertovi Vargovi i Galambošovi, ale ani jeden z nich netrafil bránku Habala. Košičania sa v útoku nevedeli nadlhšie usadiť, pomohlo im k tomu až vylúčenie na martinskej strane v ôsmej minúte. Počas prvej presilovky v zápase sa už zverenci trénera Miroslava Marcinka dostali na dostrel Dzubinu, ale ten všetkým pokusom súpera odolal. Lepšiu šancu na otvorenie skóre potom v plnom počte na oboch stranách v 14. minúte zahodil König, ktorý dobrým nahodením Habala neprekvapil. Gólu sa napokon diváci dočkali ešte pred prvou prestávkou - rovné tri minúty pred sirénou využil Jenčík zlú rozohrávku svojho súpera a prekonal Dzubinu. Košičania tak šli do šatne s vedením 1:0.

Po prvej zmene strán rozhodcovia dvakrát za sebou vylučovali v košickom tíme a výsledkom bola martinská presilovka o dvoch hráčov. Tú domáci hokejisti veľmi rýchlo využili, keď Koyšovu prihrávku upratal do siete Markovič a vyrovnal tak na 1:1. Ešte vo vlastnom oslabení chcel na to zareagovať Šoltés, ale jeho pokus bol zblokovaný obetavým obrancom MHC. Druhá dvadsaťminútovka priniesla divákom ešte niekoľko pekných hokejových momentov, z toho dva sa skončili aj gólovo. Po polhodine hry sa presne trafil Bartoš, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore a dostal puk za ležiaceho Dzubinu. Martinčania ale jednogólové manko zmazali do piatich minút Rapáčovým tečom Surovkovej strely a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:2.

Posledná tretina sa niesla v znamení obojstranných pokusov o rozhodnutie zápasu. Už po minúte z dobrej pozície zakončoval Heizer, ale Habala neprekvapil. Na druhej polovici klziska potom strieľali Šmach i Tibor Varga, ale ani oni neuspeli. V 45. minúte si domáci Martin vypýtal presilovú hru, počas ktorej mal po Bačikovej prihrávke gól na hokejke Róbert Varga, no nevyužil svoju šancu a pokračovalo sa za nezmeneného stavu. Oceliari sa v 52. minúte museli brániť po vylúčení Dudáša, ale zvládli to bez výraznejších komplikácií a krátko po jeho návrate sa usadili v útočnom pásme. Košičania niekoľkokrát veľmi nebezpečne ohrozili Dzubinovu svätyňu, ale martinský gólman všetkým pokusom odolal a zápas poslal do predĺženia.

Aj v pridanej päťminútovke pokračovali východniari v aktívnom prístupe, a to im napokon prinieslo víťazstvo. O rozhodujúci presný zásah sa v úvode 64. minúty postaral Suja.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Proti kvalitnému súperovi sme hrali veľmi dobre. Zápas bol vyrovnaný a hostia boli šťastnejší. Myslím si, že to bola dobrá generálka na play-off a som rád, že sme ju zvládli. Chcem sa chlapcom poďakovať za predvedený výkon. Verím, že vo štvrťfinále pristúpime k zápasom s Košicami rovnako a súpera potrápime."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Vstup do zápasu sme si predstavovali inak. Martin nás dostal pod tlak a až od desiatej minúty sme začali hrať tak, ako sme chceli. Stretnutie bolo vyrovnané, šance boli na oboch stranách. V predĺžení sme my boli šťastnejším tímom a sme radi, že sme zvíťazili. O tom, že budeme hrať play-off s Martinom, sme sa dozvedeli až teraz. Budú to duely s iným nábojom, už sa na nich tešíme. Chceme uspieť, verím, že to budú zaujímavé stretnutia."

Aktualizované: 30.03.2017