Úvod > Novinky

Dorast jasne zdolal Žilinu

Pridané: 04.02.2017    autor: len

HC Košice – MsHKM Žilina 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 13. Pavlík (Glitta, Matej), 18. Munka (J. Eliáš), 25. Tauber (J. Eliáš), 31. Pavlík (Matej), 34. Tauber (Krajčí, Lovaš), 45. Gábriel (Pavlík, Glitta) – 20. Holečka (Koreník), 58. Ševčenko (Hryzák).

Vylúčenia (2 min.): 8:6, navyše Sirotňák (Košice) 10 minút za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 44:37 (15:12, 16:15, 13:10). Rozhodovali: Smerek – M. Korba, Riš. Diváci: 60.

HC Košice: Adamko – Markuš, Gábriel, Sirotňák, Palacko, Patlevič, Bajtoš, Krajčí – Pavlík, Glitta, Matej – Tauber, Lovaš, J. Eliáš – Pálfy, Lukáčik, Munka – Mičko, Barger, Juraško.

MsHKM Žilina: Lackovič – Saboš, Gáňa, Kráľ, Krištofík – Straka, Hryzák, Pjaták – Šulek, Korbáš, Ševčenko – Holečka, Olbert, Koreník.

V predposlednom zápase základnej časti Košice privítali Žilinu, ktorá bola tabuľkovo lepšie postaveným tímom. Úlohu mierneho papierového favorita však nepotvrdila. Vlci pricestovali na východ Slovenska len s trinástimi hráčmi do poľa a od začiatku ťahali za kratší koniec. Domáci hokejisti si vypracovali dvojgólové vedenie vďaka Pavlíkovi a Munkovi, ale v poslednej sekunde prvej tretiny inkasovali z hokejky Holečku. Gól do šatne ich však nerozladil a prostredné dejstvo mali pod kontrolou. Po dvoch zásahoch Taubera a jednej presnej strele Pavlíka vyhrávali už 5:1. V tretej tretine ešte navýšil náskok Košíc Gábriel, no Ševčenko v dvojnásobnej presilovke skorigoval porážku Žilinčanov.

Aktualizované: 23.06.2017