Úvod > Novinky

Dorast ukončil základnú časť prehrou po nájazdoch

Pridané: 05.02.2017    autor: len, foto Michal Dubai

HC Košice – MHC Martin 2:3 sn (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Glitta (Pavlík, Lukáčik), 20. Bajtoš (Pavlík, Glitta) – 7. Ligas (Melcher, Minko), 10. Ligas, rozhodujúci nájazd Paulíny

Vylúčenia (2 min.): 1:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 45:32 (14:10, 14:9, 12:7 – 5:5, 0:1). Rozhodovali: Sýkora – M. Korba, Novotný.

HC Košice: Adamko – Markuš, Gábriel, Sirotňák, Palacko, Patlevič, Bajtoš – Lukáčik, Glitta, Pavlík – J. Eliáš, Lovaš, Matej – Tauber, Barger, Munka – Juraško, Pálfy, Krajčí.

MHC Martin: Hlavaj – Lavička, Ivan, Knésl, Ligas, Ďureje, Kubány, Bače – Volko, Paulíny, Ferleťják – Kľoc, Minko, Melcher – Grega, Kalnický, Malček.

Začiatok zápasu lepšie vyšiel hokejistom z Martina, ktorí si do desiatej minúty vypracovali dvojgólový náskok. V oboch prípadoch presne namieril obranca Ligas. Odpoveď Košíc však prišla veľmi rýchlo. Domáci hráči dokázali vyrovnať skóre ešte do prvej prestávky. V sedemnástej minúte znížil Glitta a tesne pred koncom úvodného dejstva skóroval aj Bajtoš. Od tohto momentu diváci nevideli žiaden gól v riadnom hracom čase alebo predĺžení. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých Paulíny zabezpečil hosťom dva body. Pre východniarov to bol posledný zápas základnej časti. V dlhodobej súťaži obsadili deviate miesto a v predkole play-off narazia na bratislavský Slovan.

Aktualizované: 23.06.2017