Dorastenci postúpili do predkola play-off

Pridané: 11.02.2017    autor: len

Na mládežníckom poli skrížime zbrane so Slovanom Bratislava

Základná časť dorasteneckej extraligy sa skončila počas prvého februárového víkendu, ale vyraďovacie boje prídu na rad až po viac ako dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke. V predkole play-off sa predstavia aj naši hokejisti, ktorí narazia na rovesníkov Slovana Bratislava.

Košickí dorastenci boli od úvodu ročníka v strede tabuľky a udržiavali si stabilnú výkonnosť. V konečnom zúčtovaní obsadili po základnej časti deviate miesto so ziskom 61 bodov a takmer vyrovnaným skóre 122:121. Pred posledným kolom živili nádej na umiestnenie o stupienok vyššie, no v domácom súboji s Martinom prehrali po samostatných nájazdoch a Slovan Bratislava naopak zaznamenal dva body na pôde Liptovského Mikuláša.

Výhodu domáceho prostredia v prípade rozhodujúceho piateho duelu predkola play-off si preto vybojovali hráči z hlavného mesta. Košičania a Bratislavčania na seba narazili v základnej časti iba dvakrát, pričom bol vždy úspešnejší hosťujúci tím. Oceliari začiatkom októbra doma prehrali 1:3, no koncom januára triumfovali na klzisku súpera presvedčivo 5:2. Séria predkola sa bude hrať na tri víťazné duely a lepší z dvojice postúpi do štvrťfinále, kde ho budú čakať tímy z elitnej štvorky dlhodobej súťaže.

Najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom Košíc v základnej časti bol 17-ročný krídelník Samuel Pavlík, ktorý nastúpil v 43 dueloch. V nich zaznamenal 25 gólov a 26 asistencií. Ako jediný z hráčov HC si udržal priemer viac ako bodu na zápas. Sekundovali mu len dvaja spoluhráči z prvého útoku, Peter Eliáš Oliver Glitta, ktorí si pripísali zhodne 34 bodov.

Program predkola play-off:
22. 2. 17:00 HC Slovan Bratislava – HC Košice
23. 2. 17:00 HC Slovan Bratislava – HC Košice
26. 2. 12:00 HC Košice – HC Slovan Bratislava
27. 2. 16:00 HC Košice – HC Slovan Bratislava
1. 3. 17:00 HC Slovan Bratislava – HC Košice

Hrá sa na tri víťazné zápasy, vstup na všetky domáce zápasy dorastu HC Košice je zadarmo.

Aktualizované: 28.03.2017