Dvojgólová premiéra Ruda Hunu, dva góly aj na konte Vargu

Pridané: 31.01.2017    autor: vep

HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 9. Boltun (Nagy, Varga), 16. Varga (Jenčík, Nagy), 23. Huna (Milý, Bicek), 33. Matejka (Nagy, Boltun), 39. Huna (Suja), 60. Varga – 15. Bulík (Holenda, Ručkay), 21. Hossa (Bezúch), 47. Bulík (Cebák, Sojčík), 51. Bezúch (Bohunický)

Vylúčení: 5:3 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Novák – Gavalier, Smrek, 2994 divákov

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Jankovič, Šedivý, Matejka – Nagy, Boltun, Varga – Jenčík, Suja, Spilar – Huna, Milý, Bicek – Bartoš, Vrábeľ, Šoltés – Klíma

Dukla Trenčín: Volden (Kutej) – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev – Bezúch, Švec, Hossa – Ručkay, Bulík, Sojčík – Gašparovič, Sádecký, Tománek – Hudec, Šimun, Hecl

Pred duelom si Steel aréna minútou ticha uctila pamiatku zosnulého generálneho manažéra a hlavného trénera Dukly Trenčín Jána Kobezdu, ktorý nás navždy opustil. Na jeho počesť nastúpili hráči i členovia realizačných tímov oboch mužstiev s čiernymi páskami na ľavých rukávoch.

Oceliari začali duel bojovne a už v prvej minúte hry sa dostali pred Voldena, ale Trenčín Deylovu dobrú prihrávku z najnebezpečnejšieho priestoru upratal a zakončenie z toho nebolo. Na opačnej polovici klziska však musel zasahovať Habal, ktorý zneškodnil strelu Sojčíka z ľavej strany. Na prvý gól čakali diváci iba do deviatej minúty, keď sa pred bránkou ocitol osamotený Boltun a po presnej Nagyovej prihrávke zakončil za presúvajúceho sa gólmana Dukly. Vedenie Košíc mohol o štyri minúty neskôr navýšiť rovnaký hráč opäť, ale jeho rana tenrokrát skončila tesne nad bránkou. Za to Košičania pykali vo vlastnom oslabení, keď nepostrážili Bulíka a ten vyrovnal na 1:1. Vzápätí však prišlo vylúčenie aj na trenčianskej strane, čo Varga bleskovo využil a prinavrátil domácim vedenie. Ešte pred prestávkou mohol výborným tečom prekvapiť aj Vrábeľ, ale gól z toho nebol a do šatní sa odišlo za stavu 2:1.

Krátko po prvej zmene strán vyrovnal strelou z ľavého kruhu Hossa, ale potom sa v druhom dejstve gólostroja chopili už iba zverenci domáceho trénera Čadu. Už o dve minúty neskôr sa do puku v ľavom kruhu oprel navrátilec Rudolf Huna a na radosť všetkých prítomných rozvlnil sieť za Voldenom. Jeho spoluhráči ho mohli napodobniť v nasledujúcej presilovke, ale bez úspechu. Na 4:2 napokon v úvode druhej polhodiny hry zvýšil po obetavej predbránkovej práci Matejka, následne však jeho spoluhráči v prečíslení neuspeli. Aj napriek tomu sa ale Steel aréna tešila ešte z jedného presného zásahu - v 39. minúte sa oň po individuálnom prieniku postaral opäť Huna a pred prestávkou tak stanovil skóre na 5:2.

V záverečnej dvadsaťminútovke začal nebezpečným bekhendovým zakončením Vašíček, ale Volden odolal. Potom sa počas vlastného oslabenia mohol v úniku presadiť kapitán Nagy, avšak ten trafil iba konštrukciu bránky. Košičania za to pykali presilovkovým gólom hosťujúceho Bulíka a následne aj Bezúchovým zakončením, ale za stavu 5:4 nestratili kontrolu nad zápasom. Záverečný tlak Dukly ustáli a Varga zakončením do prázdnej svätyne upravil svojím druhým presným zásahom skóre na konečných 6:4.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V úvode sme urobili veľa chýb hlavne v obrane a v súbojoch jeden na jedného. Počas zápasu sme si dokázali vypracovať trojgólový náskok, no hra si vyžadovala ešte upokojujúci šiesty gól. Šancí sme na to mali dosť, ale prišiel trest v podobe zníženia zo strany súpera. O víťazstvo sme museli tvrdo bojovať až do konca zápasu."

Július Pénzeš, tréner HK Dukla Trenčín: „Košičania boli korčuliarsky aktívnejší, no aj napriek tomu sme začali dobre. Mali sme viacero šancí, ale prehrali sme prvú tretinu 1:2. Súper nám neskôr odskočil až na tri góly. Hráčom slúži ku cti, že sa vrátili do hry. Znížili na 5:4 a mali aj ďalšie šance na vyrovnanie. Zápas sme mohli zdramatizovať ešte viac a vziať si domov nejaký bodík. Súperovi gratulujem k víťazstvu.”

Aktualizované: 22.06.2017