Úvod > Novinky

Dvojgólový Bicek a plný bodový zápis

Pridané: 10.01.2017    autor: lpa

HC Košice - MsHK Žilina 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 1. Šedivý (Nagy), 13. Bicek (Jenčík, Vašíček), 33. Bicek (Jenčík, Šmach), 47. Jenčík – 11. Matis (Novotný, Stupka)

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, 2196 divákov

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Koch, Šedivý, Šmach, Jankovič, Vašíček, M. Novotný – Nagy, Boltun, Hričina – Varga, Suja, Spilar – Milý, Jenčík, Bicek – Bartoš, Klíma, Šoltés

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Juraško, Brejčák, Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Hovorka, Hruška, Handlovský – Švihálek, Húževka, Jurík – Stupka, Š. Novotný, Matis – Gmitter, Ondruš, Rogoň

Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, domáci hokejisti si totiž v prvej minúte vynútili výhodu presilovej hry. Tú napokon využili na 100 percent, do puku sa totiž poriadne oprel Šedivý, ktorý prepálil Tomeka v bránke Žiliny. Na opačnej strane klziska kontrovali v desiatej minúte hokejisti spod Dubňa, ktorí využili dieru v domácej obrane a Matis puk poslal do siete. Domácim však stačili necelé tri minúty na to, aby sa opäť ujali vedenia. Tvrdou a dobre mierenou strelou švihom sa o to postaral Bicek. Pred prestávkou sme ešte videli zakončenia Jenčíka i Nagya, ani jedno z nich sa ale neujalo. Po prvej tretine tak platil priebežný stav 2:1 v prospech Košíc.

Tempo hry sa síce v druhej tretine mierne znížilo, avšak aj počas prostrednej časti riadnej hracej doby mohli sledovať diváci bojovný výkon z oboch strán. Do prvej šance sa dostali hráči Žiliny, ktorí mohli ťažiť z dobrej prihrávky Hrušku, avšak puk poslali len do moci Kopřivu. To sa im napokon vypomstilo, na druhej strane klziska sa totiž k puku dostal Bicek, ktorý pridal svoj druhý gól v stretnutí. V závere druhej tretiny si ešte dobrú šancu vypracoval aj Dudáš, avšak po individuálnej akcii Tomeka neprekvapil. Do šatní sa tak šlo za stavu 3:1.

V záverečnej časti riadnej hracej doby sa ešte hostia pokúšali zápas zdramatizovať druhým gólom v bránke Miroslava Kopřivu, avšak ten neprišiel. Košičania sa totiž prezentovali organizovanou obrannou hrou a súpera do zakončení nepúšťali. Práve naopak, domáci hokejisti pridali v 47. minúte zápasu gólovú poistku vo forme Jenčíkovho presného zásahu. Ďalšie góly už v zápase nepadli, po výhre v pomere 4:1 sa tak z troch bodov tešili domáce Košice.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „V porovnaní so zápasom s Popradom sme výrazne popracovali na pohybe. Lepšie sme korčuľovali, vychádzali zo zabezpečenej obrany a v neposlednom rade sa dostávali do streleckých príležitostí. S predvedeným výkonom, ako aj s tromi bodmi, sme spokojní.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „S predvedeným výkonom sme dnes v Košiciach jednoducho bodovať nemohli. Nedokázali sme korčuľovať, nepresne sme kombinovali a dostávali sme sa pod tlak. Všetky herné činnosti dnes vyzneli lepšie v prospech Košíc. Tie zvíťazili celkom zaslúžene a k trom bodom im gratulujem.“

Aktualizované: 23.06.2017