Hráči A-mužstva HC Košice reprezentovali Slovensko

Pridané: 13.02.2017    autor: vep

Štvorica Oceliarov bojovala za národné farby

Obrancovia Eduard Šedivý a Patrik Koch a útočníci Jakub Suja s Petrom Boltunom absolvovali medzinárodné reprezentačné previerky. Vo februárovom asociačnom termíne sa Šedivý a Suja predstavili v A-mužstve Slovenska v prípravnom zápase proti olympijskému výberu Ruska, ktorému podľahli 1:3 a následne aj na domácom Slovakia Cupe, kde rovnakého súpera zdolali 6:2 a vo finále podľahli Švajčiarsku 3:4. Dvojica Koch - Boltun si zase zahrala v drese slovenského olympijského tímu na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi, kde slovenský výber postupne prehral s Rakúskom 1:2 po predĺžení, s Francúzskom 1:3 a s Nórskom 1:2.

Zadák Eduard Šedivý v domácom prostredí zaokrúhlil počet zápasov odohraných v seniorskom tíme Slovenska na 15. Svoju doterajšiu väčšinu duelov v A-mužstve s dvojkrížom na hrudi odohral v minulom ročníku, keď bol postupne nominovaný na Nemecký pohár, Arosa Challenge a na domáci Slovakia Cup. V tejto sezóne sa v seniorskom výbere v novembrovej reprezentačnej prestávke takisto zúčastnil Nemeckého pohára, v decembri zabojoval na Swiss Ice Hockey Challenge a v januári opäť pred domácim publikom okúsil Slovakia Cup. V poslednej previerke v národnom drese zaznamenal dve asistencie, celkovo má už v seniorskom tíme na konte jeden presný zásah a tri gólové prohrávky.

Útočník Jakub Suja zažíva v tomto ročníku premiéru v seniorskom výbere svojej rodnej krajiny. Na prvom medzinárodnom turnaji sezóny 2016/2017 v Nemecku odohral tri zápasy a pomohol našim reprezentantom k zisku zlata. V decembri 2016 reprezentoval vo Švajčiarsku a výkonmi si napokon vypýtal aj pozvánku na februárový Slovakia Cup. Na konte tak má už osem medzinárodných štartov za A-mužstvo Slovenska, v ktorých zaznamenal jednu asistenciu. Predtým krajinu reprezentoval aj v mládežníckych kategóriach, okrem iného aj na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta do 20 rokov.

Útočník Peter Boltun zažil na turnaji Euro Ice Hockey Challenge v olympijskom výbere Slovenska premiéru v seniorskom tíme svojej rodnej krajiny vo veku 24 rokov. Odohral všetky tri zápasy, ale bodovo sa nepresadil. V minulosti reprezentoval v mládežníckych kategóriách, okrem iného aj na majstrovstvách sveta do 18 rokov. Zahral si aj na 26. Svetovej zimnej univerziáde, ktorá je určená hokejistom študujúcim na vysokých školách.

Premiéru v seniorskom národnom tíme absolvoval aj 20-ročný obranca Patrik Koch. V olympijskom výbere nastúpil v rámci podujatia Euro Ice Hockey Challenge vo všetkých troch zápasoch, no bodovo sa nepresadil. Predtým Slovensko reprezentoval v mládežníckych kategóriách, okrem iného aj na poslednom svetovom šampionáte do 20 rokov, kde zaznamenal jeden gól.

Naši reprezentanti sú už opäť k dispozícii klubovým trénerom a zajtra sa predstavia opäť doma v tipsportligovom valentínskom kole v stretnutí HC Košice – MHC Martin, ktorý začne v Steel aréne o 17.30.

Aktualizované: 24.06.2017