Úvod > Novinky

Juniori natiahli víťaznú šnúru

Pridané: 28.01.2017    autor: len

HC Košice – HKM Zvolen 6:5 sn (2:1, 0:3, 3:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Uhrin (Novotný, Stríž), 13. Kolesár (Michalčin, Nazad), 48. Faith (Heske, Uhrin), 49. Vrábeľ (Nazad, Šumichrast), 54. Mackaľ (Hreha), rozhodujúci nájazd Vrábeľ – 5. Stena (Bednárik, Trnka), 31. Chlepčok (Priatka, Marcinek), 36. Dubina (Trnka, (Bednárik), 37. Marcinek (Priatka, Ivan), 56. Marcinek (Ondris, Bednárik).

Vylúčenia (2 min.): 4:4. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 30:36 (9:12, 8:9, 11:11 – 1:4, 1:0). Rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Smrek. Diváci: 120.

HC Košice: Tkačik – Kolesár, Michalčin, Rusňák, Sorokáč, Hogel, Stríž, Hreha, Mecko – Šumichrast, Vrábeľ, Nazad – Tamáš, Hudák, Mackaľ – Novotný, Faith, Uhrin – Heske, Jenkut, Študenc.

HKM Zvolen: Mosný – Dubina, Bednárik, Priatka, Ivan, Kamenev, Krajč, Nemec, Šavrnoch – Trnka, Stena, Novodomec – Tatár, Marcinek, Ondris – Zavalňuk, Iždinský, Chlepčok – Strelec, Dolinský, Lunter.

Duel 13. kola nadstavbovej časti Extraligy juniorov medzi Košicami a Zvolenom bol plný zvratov. Skóre otvoril už v piatej minúte Stena, no domáci do prestávky dokázali otočiť, keď sa presadili Uhrin a Kolesár. Druhé dejstvo naopak lepšie vyšlo hokejistom spod Pustého hradu, ktorí si vďaka zásahom Chlepčoka, Dubinu a Marcineka vypracovali dvojgólový náskok. V tretej tretine sa viac darilo východniarom. Košičania sa dostali do najtesnejšieho vedenia zásluhou presných striel Faitha, Vrábeľa a Mackaľa. Náskok však neudržali, pretože Marcinek vyrovnal gólom z 56. minúty. Rozhodnutie napokon prišlo až v nájazdoch, kde uspeli Košice. Rozdielový gól strelil Vrábeľ.

Aktualizované: 28.03.2017