slovak english
Úvod > Novinky

Kadeti na Spring Cupe 2017 tretí

Pridané: 10.04.2017    autor: tty, foto Michal Dubai

Naši deviataci absolvovali kvalitnú medzinárodnú previerku

Družstvo našich kadetov odohralo uplynulý víkend mimoriadne kvalitný medzinárodný turnaj v hlavnom meste Českej republiky Prahe. Sily si postupne zmerali s hokejistami HD Jesenice (SLO), Jokers Ice Hockey Academy (SVK), HC Hvězda Praha (CZ), Challenger Hockey Select (CZ) a Avantgard Hockey (RUS).

Do turnaja vstúpili v piatok dvomi prehrami, keď najprv v piatkovom rannom zápase podľahli slovinskému mužstvu HD Jesenice 0:4 a potom aj popoludní rovnakého dňa slovenskému výberu Jokers Ice Hockey Academy 1:3.

V sobotu naši chlapci získali prvé turnajové body, keď zdolali domáci tím HC Hvězda Praha 3:0. V nedeľu potom utŕžili vysokú prehru od českého výberu Challenger Hockey Select 2:8, naopak nad ruským výberom Avantgard Hockey vyhrali 6:5. To ich napokon vynieslo na konečné tretie miesto v turnaji, k čomu im aj touto cestou blahoželáme.

Tomáš Kochan, tréner kadetov HC Košice:  "Prvý hrací deň nám nevyšiel podľa predstáv, prehra s tímom HD Jesenice nás veľmi mrzela. Súper bol z nášho pohľadu zdolateľný, ale trápili sme sa v zakončení, dva góly sme inkasovali do prázdnej bránky, keď sme sa pokúšali o hru bez brankára. V druhom zápase nás čakal kvalitnejší súper Jokers Ice Hockey Academy, ktorý nakoniec skončil na turnaji na druhom mieste. S jedným gólom sa ale zápasy vyhrávajú veľmi ťažko. Pozitívom bola dobrá úroveň zápasu. V sobotu nás čakal domáci tím  HC Hvězda Praha, ktorý nastupuje v najvyššej súťaži mladšieho dorastu. Zápas bol z našej strany vydarený, hlavne v zakončení, dokázali sme súperovi nastrieľať tri góly, čo napokon stačilo na prvé turnajové víťazstvo. V nedeľu nás v prvom zápase predbehli hráči z Challengeru Hockey Select, ktorým do bránky padlo všetko, čo vystrelili. AJ napriek našej snahe, sme sa na viac ako dva góly nezmohli. Potešil nás posledný zápas proti Avantgard Hockey. Hral sa vo výbornom tempe a vedeli sme, že prípadný úspech nás dostane na 3. priečku. To sa nakoniec aj podarilo, začo sme veľmi radi."  

HC Košice reprezentovali:
Jakub Balogáč, Jakub Jadrníček, Miroslav Novota, Marián Oros, Matej Pálfy, Marko Ragan, Samuel Beluško, Juraj Eliáš, Samuel Sárossy, Dominik Matoňák, Miroslav Tvrdoň, Dávid Soľár, Andrej Kiss, Matej Králik, Pavol Zubek, Simon Jakub.
Tréneri: Tomáš Kochan a Mojmír Božík
Vedúci mužstva: Jozef SoľarAktualizované: 22.09.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri