Kadeti obsadili konečné štvrté miesto

Pridané: 03.04.2017    autor: len

Košičania bojovali v novovytvorenej kategórii o popredné priečky

Cez víkend boli na programe posledné zápasy nadstavbovej časti Ligy kadetov. Košickí hokejisti už dávnejšie vedeli, že na medailu nesiahnu, no udržali si štvrtú pozíciu a na tretiu Spišskú Novú Ves stratili len tri body.

Najvyššia súťaž kadetov vznikla len pred začiatkom sezóny 2016/17 a mala za úlohu zabezpečiť celonárodnú konfrontáciu tímov v tejto vekovej kategórii. Dovtedy fungovala liga starších žiakov (deviatakov), v ktorej boli kluby rozdelené do regionálnych skupín. Mužstvá z východu preto narazili na rovesníkov zo západu až na finálovom turnaji, keď naň vôbec postúpili.

Zmena formátu priniesla pre kluby väčšiu možnosť porovnávať sa na celoštátnej úrovni. Košičania vďaka tejto úprave odohrali 22 zápasov v základnej časti proti tímom z východu, stredu aj západu a ďalších 20 duelov pridali v nadstavbovej skupine o majstra. Vďaka tomu by mali byť hráči lepšie pripravení na prechod medzi dorastencov a neskôr aj medzi juniorov.

V základnej časti boli  Košice nasadené do skupiny TOP 12, kde proti sebe bojovalo dvanásť najlepších slovenských tímov na základe výsledkov z posledných rokov. Dlhodobá súťaž trvala od začiatku septembra do úvodu januára a náš výber v nej obsadil piatu priečku. Vďaka tomu si vybojoval postup do nadstavbovej skupiny o majstra.

Majstrovskú nadstavbovú časť tvorilo šesť najlepších tímov, medzi ktoré sa okrem Košíc dostali aj Slovan Bratislava, Dukla Trenčín, HK Spišská Nová Ves, MHA Martin a HC 05 Banská Bystrica. Všetky kluby si však preniesli do nadstavby získané body zo vzájomných duelov v základnej časti, a tak mal každý odlišnú východiskovú situáciu.

Košičania boli pôvodne na piatej pozícii s bodovým odstupom od medailových priečok. Dobrý štart nadstavbovej fázy im však dodal potrebné sebavedomie a postupne sa posúvali nahor. Po dvanástich kolách figurovali dokonca na treťom mieste s minimálnym mankom na druhý tím, no záverečných osem stretnutí sezóny nedopadlo podľa ich predstáv. Oceliari stratili dôležité body najmä v domácich dvojzápasoch proti Slovanu Bratislava a Spišskej Novej Vsi.

Východniarom odskočili priami konkurenti v boji o cenný kov a museli sa sústrediť na udržanie štvrtého miesta, čo sa im napokon podarilo. Zlato získali kadeti bratislavského Slovanu, z druhého miesta sa tešili v Trenčíne a bronz zavesili na krk hráčom Spišskej Novej Vsi. Za Košicami bol na piatej priečke Martin a šiesta skončila Banská Bystrica.

Aktualizované: 28.07.2017