Kadetom sa vzdialil medailový sen

Pridané: 20.03.2017    autor: len, foto Michal Dubai

Do konca nadstavbovej časti ostávajú posledné štyri zápasy.

Kadeti HC Košice odohrali počas dvoch uplynulých víkendov posledné domáce duely v aktuálnej sezóne. Najskôr privítali v dvojzápase bratislavský Slovan, ktorý je lídrom súťaže a následne Spišskú Novú Ves, s ktorou bojujú o konečnú tretiu priečku.

Belasí pricestovali do metropoly východu v pozícii favorita, pretože v nadstavbovej skupine o majstra boli suverénni a poskočili na čelo tabuľky. Napriek tomu Košičania súperovi poriadne vzdorovali. V prvom súboji získali bod za remízu 2:2 a v druhom meraní síl prehrali iba tesne 3:4.

Oceliari klesli po súbojoch so Slovanom na priebežnú štvrtú pozíciu, no počas posledného víkendu privítali na vlastnom ľade Spišiakov, ktorí boli tretí a mali iba o dva body viac. Východniarske derby stretnutia však patrili hosťom. Spišská Nová Ves vyhrala v sobotu 5:3 a v nedeľu deklasovala svojich rovesníkov z Košíc 7:1, čím si poistila tretiu priečku.

Do konca nadstavbovej časti ostávajú posledné štyri kolá. Košičania pocestujú v rámci nasledujúcich duelov na klziská súpera. Zajtra a pozajtra ich čakajú súboje proti piatemu Martinu a začiatkom apríla nastúpia proti šiestej Banskej Bystrici. Zverencom Tomáša Kochana zabezpečí cenný kov už iba plný bodový zisk a zaváhąania Spišskej Novej Vsi alebo Trenčína. Šanca je tak už iba matematická.

Tabuľka po 16 kolách:
1.Slovan Bratislava – 38 bodov