slovak english
Úvod > Novinky

Klíma a Kafka streleckými lídrami prípravy

Pridané: 10.08.2017    autor: vep/lpa

Dvojica útočníkov dvakrát skórovala a pomohla k úvodnej výhre

 

Zverenci trénera Jančušku majú za sebou prvú trojicu prípravných zápasov v domácom prostredí. Zatiaľ čo proti Popradu a Zvolenu sa im zvíťaziť nepodarilo, utorkový duel s Liptovským Mikulášom vyhrali trojgólovým rozdielom 5:2. Veľkou mierou sa o to postarali útočníci Tomáš Klíma a Petr Kafka, ktorí sa presadili po dvakrát a okamžite sa tak dostali na čelo tabuľky strelcov v príprave.

27-ročný center Tomáš Klíma mal po dobre odohranom dueli dôvod na úsmev. „Zápas s Liptovským Mikulášom som si užil, moje dva góly vyplynuli z aktivity celej našej formácie. Myslím si ale, že sme dnes predviedli dobrý výkon predovšetkým ako tím, o čom napokon svedčí aj výsledok,” povedal Tomáš Klíma. „Počas celého zápasu sme plnili pokyny trénerov a hrali sme aktívne v útoku aj v obrane a to je jeden z dôvodov, prečo sa nám dnes podarilo vyhrať. Na ľade sa cítime stále lepšie, nové útoky si na seba postupne zvykajú a ja verím, že sa nám to podarí do začiatku ligy vyšperkovať do dokonalosti,“ zaželal si Tomáš. 

Dva góly zaznamenal aj 27-ročný odchovanec pražskej Sparty Petr Kafka. V drese HC Košice odohral iba tretí zápas a presadil sa premiérovo. „Som rád za celú našu formáciu, podieľali sme sa na tom všetci. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj ďalej. Obidva góly padli po pekných akciách, ďakujem za to svojim spoluhráčom,” pousmial sa krídelník, ktorý na dva presné zásahy nepotreboval v úvodnej tretine ani pätnásť minút, no hetrik už nedosiahol. „Budem rád, keď budeme vyhrávať. Hetriky ma v tom prípade vôbec trápiť nebudú, dôležitý je tímový úspech,” povedal Petr po prvej výhre v príprave. „So systémom sme už boli viac zžití, viac sme vedeli, čo máme robiť a aj vďaka tomu to vyzeralo lepšie než v predchádzajúcich zápasoch,” povedal útočník, ktorý už druhýkrát nastúpil v útočnej trojici s Marekom Hovorkom a Ladislavom Nagyom. „Myslím si, že by to malo fungovať. Všetci traja sme skúsení hráči, máme niečo za sebou, chalani ešte viac než ja. Na našu spoluprácu a aj na ďalšie zápasy a na celú sezónu sa veľmi teším. Dnes to vyzeralo veľmi slušne, aj keď šance sme mali už od prvého zápasu, dnes nám to tam začalo padať,” pousmial sa. 

Oceliari prvou výhrou pred ostrým začiatkom sezóny prelomili úvodné nezdary a veria, že sa naladili na víťaznú vlnu. „Korčuľuje sa už lepšie, aj výstroj už sadla. Najťažšie je naučiť sa systém a súhru, akú si tréner predstavuje. Pomaly sa nám to už dostáva do krvi, takže si myslím, že zápas od zápasu to už bude iba lepšie,” uzavrel Petr Kafka.Aktualizované: 17.08.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri