Košičania na Memoriáli Ladislava Trojáka strieborní, víťazmi Popradčania

Pridané: 20.08.2017    autor: lpa, foto Dávid Židík

Spoznali sme najlepšie dorastenecké družstvo turnaja

Nedeľným zápasom domácich Košíc s Trenčínom sa skončil v poradí už 38. ročník Memoriálu Ladislava Trojáka. V Steel aréne si svoje sily zmerali celky HC Košice, HK ŠKP Poprad, HC´05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín.

Systémom každý s každým odohrali všetky tímy po tri zápasy, ktoré napokon rozhodli o konečnom poradí turnaja. Z víťazstva sa v ňom tešili dorastenci Popradu. Domáce Košice obsadili striebornú priečku.

Víkendový turnaj mal v programe na každý deň po dva zápasy. V piatok si sily zmerali hokejisti Košíc a Popradu, rovnako tak si svoje hokejky skrížili Trenčín a Banská Bystrica. Zatiaľ čo dorastenci domácich Košíc so svojím súperom remizovali 1:1, Banská Bystrica nedala rovesníkom z Trenčína šancu a porazila ich hladko pomerom 4:1. Po prvom dni sa tak ujal vedenia v tabuľke práve celok zo stredného Slovenska.

V sobotu boli na programe zápasy Poprad - Trenčín a Košice - Banská Bystrica. Po remíze si Poprad pripísal aj víťazstvo, Trenčín totiž zdolal pomerom 4:2. Mladí Trenčania tak ostali aj naďalej bez zisku jediného bodu na poslednom štvrtom mieste tabuľky. Oceliari vstúpili do druhého z dvojice stretnutí s jasným úmyslom - zosadiť Baranov z líderskej priečky. A aj sa im to podarilo, súpera totiž zdolali hladko 5:1 a pred záverečným dňom turnaja si vypracovali nádejnú pozíciu.

Nedeľa priniesla poslednú dvojicu zápasov: Poprad - Banská Bystrica a Košice - Trenčín. V tento deň sa zároveň zrodil aj najjednoznačnejší výsledok turnaja, a to práve v zápase Popradu s Banskou Bystricou. Východniari totiž nedali svojmu súperovi šancu a výsledkom 6:0 sa ujali vedenia v tabuľke. Košičania už na tento fakt nedokázali zareagovať a po výsledku 2:2 zo zápasu s Trenčínom sa zaradili na druhú priečku.

Nedeľné oceňovanie tímov prinieslo zároveň aj vyhlásenie najlepších jednotlivcov turnaja. Najlepším brankárom sa stal Samuel Guštafík z Banskej Bystrice, najlepším obrancom Jakub Martiška z Trenčína a najlepším útočníkom Jakub Nespala z Popradu. Cenu pre najlepšieho strelca turnaja si prevzal Samuel Nagy z Košíc, ktorému sa podarilo nastrieľať štyri góly.

Tréner košických dorastencov Miroslav Kozárik: "Zmerali sme si sily s kvalitnými súpermi, priestor sme chceli dať všetkým hráčom. Výsledkovo sme spokojní, aj keď pri troche šťastia, hlavne v prvom zápase, sa tento mohol skončiť v náš prospech. Dôležité bolo, že sme zohrali ťažké zápasy, ktoré nás preverili. Turnaj nám ukázal klady, ale aj nedostatky, na ktorých musíme poracovať. Počas turnaja nás opustilo niekoľko hráčov, ktorý mali reprezentačné povinnosti, s U17 Juraj Eliáš a Ivan Novák, s U 16 Miroslav Tvrdoň a Marko Ragan."

Výsledky:
piatok -  Košice - Poprad 1:1, Banská Bystrica - Trenčín 4:1
sobota - Poprad - Trenčín 4:2, Košice - Bansá Bystrica 5:1
nedeľa - Poprad - Banská Bystrica 6:0, Košice - Trenčín 2:2

Konečné poradie Memoriálu Ladislava Trojáka:
1. HK ŠKP Poprad
2. HC Košice
3. HC´05 Banská Bystrica
4. HK Dukla Trenčín

Reprezentovali nás:
Adamko Kristián, Balogáč Jakub, Barger Patrik, Eliáš Juraj, Faith Roman, Frič Patrik, Gučík Christián, Horváth Matúš, Jobbágy Adam, Juraško Viktor, Kiss Andrej, Komloš Matej, Krajčí Filip, Markuš Adam, Nagy Samuel, Novák Ivan, Novota Miroslav, Patlevič Ľubomír, Ragan Marko, Sarossy Samuel, Soľár Dávid, Tamáš Tomislav, Tauber Matej, Tvrdoň Miroslav, Veteška Tomáš , Zůbek Pavol

Realizačný tím: