slovak english
Úvod > Novinky

Košičania privítajú na domácom ľade Žilinu - v zostave už aj s Gabrielom Spilarom

Pridané: 09.01.2017    autor: lpa

Do metropoly východu cestujú hráči spod Dubňa 

Zverenci trénerského tandemu Rostislav Čada – Marcel Šimurda odohrajú na domácom ľade ďalší zápas, tentokrát v ňom privítajú hokejistov Žiliny. Úvodné buly je naplánované na utorok 10. januára 2017 o 17:30, v zostave na zápas je aj Gabriel Spilar, ktorý sa vracia po doliečení dlhodobého zranenia. 

Košičanom v súčasnosti patrí druhá priečka tipsportligovej tabuľky, a to so ziskom 76 bodov. Tie získali domáci hokejisti dovedna v 38 zápasoch, pričom si na svoje konto pripísali aj priaznivé skóre v pomere 131:85. V tíme Košíc ostáva najproduktívnejším hráčom aj naďalej kapitán Ladislav Nagy, ktorý pridal k 22 gólom rovnaký počet asistencií a s celkovým počtom 44 bodov je tak nielen najlepším ligovým strelcom, ale tiež najproduktívnejším hokejistom v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska. 

Hokejisti spod Dubňa pricestujú do metropoly východu z pozície štvrtého celku ligy. Žilina sa na nej usadila so ziskom 61 bodov a pred piatym Zvolenom si tak drží dvojbodový náskok. Hráči Žiliny disponujú priaznivým skóre v pomere 123:109. V tomto ukazovateli má tak MsHK štvrtý najproduktívnejší útok, ako aj štvrtú najúspešnejšiu obranu. Najproduktívnejším hráčom v tíme vlkov je Marek Hovorka, ktorý v doterajšom priebehu ročníka 2016/2017 nazbieral 42 bodov za 19 gólov a 23 asistencií. 

Pre Košice a Žilinu pôjde o štvrté tohtosezónne vzájomné meranie síl. V doterajšom porovnaní sú na tom lepšie domáce Košice, ktoré s vlkmi zatiaľ body nestratili. Oceliari porazili hráčov spod Dubňa postupne pomermi 6:3, 4:3 po samostatných nájazdoch a 3:2 po predĺžení. S priemerom sedem gólov na zápas sa tak budú môcť diváci tešiť na ďalšie zaujímavé stretnutie.  Aktualizované: 22.07.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri