Úvod > Novinky

Martin vyhral doma aj druhý zápas

Pridané: 23.03.2017    autor: vep

MHC Martin - HC Košice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), stav série 3:1

Góly a asistencie: 18. Heizer (Koyš, Markovič), 43. Pulli (R. Varga, Galamboš), 59. Koyš (Dlouhy)

Vylúčení: 4:1 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík - Kacej, Výleta, 3021 divákov

MHC Martin: Corbeil - Kozák, Pulli, Bačik, Tabaček, Brňák, König, Salija, Pacalaj - Róbert Varga, Galamboš, Korostin - Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, Dlouhy, Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

HC Košice: Habal (Kopřiva) - Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič, Deyl, Koch, Vašíček - Huna, Suja, Bartánus (C) - Bicek, Tibor Varga, Jenčík - Hričina, Bartoš, Šoltés - Klíma, Boltun, Milý

Štvrtý štvrťfinálový zápas sa v Martine začal obojstrannou snahou o otvorenie skóre. Oceliari už po výhernom buly chceli do dobrej šance vysunúť Suju, ale nevyšlo im to. Naopak, Habal si musel dať pozor na Markoviča, ktorý mal priamo pred bránkou veľkú príležitosť. Už v tretej minúte prišlo prvé vylúčenie zápasu - presilovku si zahrali Košičania. Pokúsili sa počas nej nadlhšie usadiť v pásme súpera, ale Martin sa dobre bránil a výraznejší tlak na svoju bránku nepripustil. V deviatej minúte si presilovku vypýtali aj domáci, ale ani počas nej presný zásah nepadol. Už v rovnovážnom počte na oboch stranách mal obrovskú šancu na otvorenie skóre hosťujúci Bartoš, ale Corbeil jeho pokus vytesnil do bezpečia. Prvý gól videli diváci až v 18. minúte, keď Koyš prihrávkou pred bránku našiel Heizera a ten prekvapil Habala. Do šatní sa tak odišlo za stavu 1:0.

Ihneď po prvej zmene strán sa do zakončenia natlačil Tibor Varga, ale neuspel v ňom. Košičania zvýšili svoju aktivitu a súpera niekoľkokrát nepríjemne dostali pod tlak, no Martin obetavo odolával a sám sa dostával aj do protiútokov. V 27. minúte najskôr nepríjemne strieľal Pokrivčák, a po ňom aj Pacalaj, ale Habal odolal. Ešte v závere prvej polhodiny pohrozil na opačnej polovici klziska ranou spoza obrancov Hričina, ale ani Corbeil sa nachytať nenechal. Prvé vylúčenie druhej tretiny prišlo v 34. minúte na martinskej strane. Domáci hokejisti sa počas početnej nevýhody dobre bránili a väčší tlak na svoju bránku nepripustili. Rozhodcovia vylučovali na martinskej strane aj v samom závere periódy, keď sa už zverenci trénera Marcinka usadili v pásme a enormným tlakom sa pokúšali vyrovnať, no bez úspechu.

Záverečná časť riadnej hracej doby sa začala krátkou dohrávanou presilovkou Košíc. Oceliari počas nej a aj po jej skončení obsadili útočné pásmo a obstreľovali domácu svätyňu, no Martin obetavo odolával. Domáci celok sa pozorne bránil aj v nasledujúcich minútach a výrazne pomáhal svojmu gólmanovi. Necelých päť minút pred koncom šesťdesiatminútovky to individuálnou akciou cez prehustenú defenzívu skúsil Boltun, ale Corbeil jeho pokus vyrazil vyrážačkou. Košičania si potom vypýtali presilovku a ich tlak sa ešte zintenzívnil, no ani to im presný zásah neprinieslo. V samom závere to ešte východniari skúsili hrou bez brankára, no v nej sa o posledný gól postaral domáci Koyš.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Trikrát sme hrali v oslabení a všetky početné výhody sme ustáli bez inkasovania gólu. Myslím si, že toto bol kľúčový moment zápasu. Počas celej sezóny sme sa borili s problémami, ale chlapci sa dali dokopy, bojujú a chcú vyhrať. To je pre nás veľmi podstatné a to nás teší.”

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „Z našej strany bolo vidieť veľkú snahu, enormné úsilie chlapcov. Celý tím hral v patričnom nasadení, vytvorili sme si šance, najmä v druhej tretine sme mali enormný tlak, o čom svedčí pomer striel 12:2 v náš prospech. Ale opäť nám to nepadlo a to v dnešnom zápase rozhodlo. Nadrieme sa, ale nedáme góly. Hokej je o góloch a v tom sme zlyhali.”

Aktualizované: 17.08.2017