slovak english
Úvod > Novinky

Medzi našimi najmenšími nádejami aj škôlkari!

Pridané: 16.06.2017    autor: hcke

Navštívili sme ďalší tréning hviezdičiek HC Košice

Ľubomír Micák, Richard Miľovčík a Peter Marenčík, to je trojica hokejových trénerov mládeže, ktorá sa pred letnými prázdninami venuje našim najmenším – druhákom a prvákom, ba aj škôlkarom!  A práce majú veru dosť, veď negatívne dôsledky „IT revolúcie“ zasiahli už aj najmenšiu generáciu, to všetci dobre vieme. Mobily i tablety, či počítačové hry, ovládajú už mnohí z nich, ak nie väčšina, dnešné deti tak majú v čase, venovanom pohybovým aktivitám, značné resty.    

„S najmenšími prípravkármi sme začali 1. júna,“ hovorí Ľubomír Micák, „a táto fáza potrvá do 30. júna. Stretávame sa trikrát týždenne, dvakrát na ihrisku, raz v telocvični, tréningy sú dvojhodinové, v popoludňajších hodinách.  V tomto veku ide najmä o zvládnutie lokomočných pohybov, či už v chôdzi alebo behu, zvládnutie základov obratnosti, skákania, lezenia. Preskočiť, či podliezť lavičku alebo inú prekážku, zvládnuť behy vpred aj vzad, kombinovať tieto činnosti s kužeľmi, nemusí byť pre každé dieťa v tomto veku až také jednoduché,“ vysvetľuje tréner Micák. „Preto naše tréningy nie sú v tomto veku kondičné, ale skôr zamerané na zvládnutie a rozvoj koordinácie pohybov, obratnosti a výbušnosti, to všetko za zvládnutia a rozvoja pohybovej kultúry každého zvereného dieťaťa. Čiže deti musíme naučiť správnym pohybom, správnemu behu, správnej polohe rúk pri behu, ba neraz aj správnej chôdzi. Veľa ich upozorňujeme na chyby, učíme ich všetko vykonávať správne.“   

Ako pri takejto práci deti nenudiť a udržať ich záujem po celú dobu tréningu? „Máme tu aj takpovediac veľmi malé deti, škôlkarov, usilujeme sa zabaviť aj tieto. Snažíme sa im vyhovieť po stránke hravosti, rôznymi zábavnými hernými činnosťami. Aby sa nám deti na naše tréningy tešili, a to sa nám veľmi dobre darí.“

Tréningy tejto kategórie sú špecifické aj pre prítomnosť rodičov, ktorí pozorným okom sledujú každý pohyb svojej ratolesti a – pochopiteľne - aj každý pokyn trénera. „Nie je to pre nás žiadny problém, dávame na deti pozor spoločne,“ uzavrel s úsmevom i pracovným zápalom mládežnícky tréner Ľubomír Micák.  

O chvíľu sa naše detičky rozídu na prázdniny, aby spolu so svojimi obetavými rodičmi načerpali sily do nového školského roka. Opäť sa pod krídlami HC Košice zídu v poslednej augustovej dekáde, kedy aj ony vykorčuľujú na vytúžené klzisko.

Naša úcta a poďakovanie patria na tomto mieste všetkým rodičom, ktorí vedú svoje deti od útleho veku k športovaniu!

 Aktualizované: 22.09.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri