Úvod > Novinky

Na úvod Tatranského pohára cenný skalp Minska

Pridané: 18.08.2017    autor:

HC Košice - Junosť Minsk 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Bača (Pacan), 41. Hovorka (Kessel), 53. Hričina (Suja, Matejka) – 14. Walters (Kaškar), 28. Slovák (Antonov)

HC Košice: Lundström (Habal) – Dudáš, Kessel, Bača, Pulli, Šedivý, Čížek, Koch, Matejka – Nagy (C), Hovorka (A), Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Jenčík, Boltun, Bicek (A) – Šoltés, Suja, Hričina

Junosť Minsk: Šibanov (Zenko) – Parfejevec, Slovák, Michnov (C), Antonov (A), Ivanov – Kaškar, Razvadovský, Kogalev, Šeleg, Mickevič – Prišivalko, Walters, Turkin, Barkovski, Pretnar – Stepanov, Karakulko, Makrickij, Jeroho

Košičania sa už od úvodných sekúnd prezentovali zvýšenou útočnou aktivitou, pričom tento fakt im priniesol aj rýchlu presilovú hru. Už na začiatku tretej minúty tak Oceliari využili prevahu v poli a zásluhou nekompromisného Bačovho zakončenia otvorili skóre. O tri minúty neskôr sa mohol presadiť aj Hovorka, avšak proti bola konštrukcia bieloruskej bránky. Presilovú hru si zahral aj náš súper, ktorý sa v 14. minúte tešil z vyrovnávajúceho gólu. Do listiny strelcov sa zapísal Walters, ktorý doklepol puk do odkrytej bránky. V závere úvodného dejstva už dvojica Nagy - Hovorka prečíslenie v gól nepretavila, do šatní sa tak šlo za stavu 1:1.

V úvode druhej tretiny si Minsk zahral presilovku pri vylúčení Baču. Košičania zvládli obrannú činnosť na výbornú a dokonca sa v oslabení dostali do prečíslenia, ale aktivita Suju s Hričinom sa skončila iba pukom na ochrannej sieti. V 26. minúte hrali Jančuškovi zverenci znova v početnej nevýhode, čo už bieloruský tím využil, keď sa z pravého krídla presadil Slovák a poslal Minsk do vedenia 2:1.  Oceliari si ihneď vypýtali presilovku a chceli vyrovnať, ale Dudáš na dvakrát neuspel od modrej čiary a Bača neuspel strelou z ľavého kruhu.

Úvod poslednej časti riadnej hracej doby patril Oceliarom, ktorí sa usadili v pásme svojho súpera a už po 38 sekundách prekonali Šibanova v bránke Minsku. Postaral sa o to Hovorka, ktorý si tak v košickom drese otvoril strelecký účet. Košičania zacítili šancu na strelenie tretieho gólu v 50. minúte, keď sa pekným individuálnym prienikom prezentoval technický obranca Pulli. Defenzíva súpera však pracovala spoľahlivo a košické útočné chúťky zmarila. V tej istej minúte zakončoval aj Jenčík, proti ktorému ti nemal Šibanov vôbec jednoduché, avšak napokon bol predsa len úspešnejší. To už neplatilo pri oslabení Košíc, Oceliari sa totiž nádherným spôsobom preštrikovali defenzívou až pred bránku a Hričina nedal gólmanovi šancu na zákrok.

Po zápase absolvovali mužstvá ešte doplnkové nájazdy. Z našich hráčov boli úspešní Nagy a Pacan, Koyšovi zakončenie nevyšlo a keďže brankár Lundström kryl všetky pokusy hráčov Minsku, zvíťazili sme v nich 2:0.

Aktualizované: 22.09.2017