Naši kadeti poskočili na medailovú pozíciu

Pridané: 06.03.2017    autor: len, foto Michal Dubai

Do konca nadstavbovej časti ostáva posledných osem zápasov

Po skorom konci sezóny juniorov a dorastencov hája česť košických mládežníckych tímov kadeti. Zverenci Tomáša Kochana momentálne bojujú v nadstavbovej skupine o majstra medzi šiestimi najlepšími klubmi Slovenska.

Východniari obsadili v základnej časti piatu pozíciu a získali miestenku v elitnom sextete. Do nadstavby si tímy prenášali iba body získané proti ostatným piatim účastníkom „majstrovskej“ skupiny, čo mierne upravilo pôvodnú tabuľku základnej časti a dalo všetkým mužstvám šancu pobiť sa o cenné kovy.

V nadstavbovej skupine sa hrá dovedna dvadsať zápasov, v ktorých na seba narazia všetky tímy štyrikrát (dvakrát doma a dvakrát vonku). Momentálne je za nami dvanásť kôl a tabuľka sa oproti základnej časti výrazne zmenila. Jasne vedie Slovan Bratislava, ktorý bol pôvodne tretí, druhá sa udržala Dukla Trenčín, no už na tretej pozícii sú Košice. Víťaz dlhodobej súťaže zo Spišskej Novej Vsi klesol na štvrtú priečku a mimo medailovej hry sú aktuálne piaty Martin a šiesta Banská Bystrica.

Do konca sezóny ostáva posledných osem duelov, pričom definitívne poradie Ligy kadetov spoznáme až druhého apríla. Košičanov čakajú v závere ročníka najskôr domáce dvojzápasy so Slovanom a Spišskou Novou a následne dvojzápasy na ihriskách súperov proti Martinu a Banskej Bystrici. Práve vystúpenia pred vlastnými fanúšikmi vyzerajú byť teraz kľúčové a výrazne napovedia, či si hokejisti z metropoly východu udržia možnosť získať medailu. Pred štvrtými Spišiakmi majú totiž jednobodový iba náskok, no zároveň na druhú Duklu strácajú len dva body.

Aktuálna tabuľka po 12. kolách nadstavby:
1. HC Slovan Bratislava - 33 bodov
2. Dukla Trenčín – 25 bodov
3. HC Košice – 23 bodov
4. HK Spišská Nová Ves – 22 bodov
5. MHA Martin – 18 bodov
6. HC 05 Banská Bystrica – 11 bodov

(v kategórii kadetov získavajú tímy za víťazstvo dva body a za remízu jeden, v tabuľke sú započítané aj body zo základnej časti)

Program kadetov HC Košice v závere sezóny:
12. a 13. 3. HC Košice – HC Slovan Bratislava
18. a 19. 3. HC Košice – HK Spišská Nová Ves