Naši ôsmaci vstúpili do finálového turnaja o majstra Slovenska

Pridané: 07.04.2017    autor: tty, foto Michal Dubai

Dukla Trenčín – HC Košice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Našim ôsmakom sa vstup do turnaja o majstra Slovenska nevydaril. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne prehrali v prvom zápase s domácou Duklou, keď neustále doťahovali náskok súpera. Dukla sa dostala do vedenia v 14. minúte a hoci v 23. minúte Róbert Bačo vyrovnal na 1:1, od 36. minúty sme opäť prehrávali 1:2. Zlomovou sa ukázala 52. minúta, keď domáci gólmi Migalu a Vaňa v rozpätí 12 sekúnd odskočili o tri góly na 4:1 z pohľadu Dukly. Výsledok už iba kozmeticky upravil dve sekundy pred koncom duelu svojim druhým gólom v zápase Róbert Bačo.

V úvodnom zápase sme síce súpera prestrieľali 28:26, na výhru to ale nestačilo. Presilovku sme nehrali, naopak súper ich mal k dispozícii dve po vylúčeniach Jurča a Nováka. V bránke Košíc bol Savčák, ktorý mal 22 úspešných zákrokov.

V druhom zápase prvého dňa zdolal Slovan Bratislava rovesníkov z Púchova 6:1.

Oceliari pokračovali v turnaji piatkovým zápasom proti Slovanu Bratislava, ktorému podľahli vysoko 2:10. Trenčiansku previerku ukončia v sobotu zápasom proti MŠK Púchov.

Aktualizované: 22.09.2017