Novým prezidentom HC Košice Július Lang

Pridané: 02.05.2017    autor: lpa

Peter Bartoš ukončil hráčsku kariéru

HC Košice dnes oficiálne oznámil meno nového prezidenta klubu, ako aj dvojicu trénerov A-mužstva HC Košice pre sezónu 2017/2018.  Stalo sa tak na tlačovej konferencii v Steel aréne za účasti zástupcov médií.

Novým prezidentom klubu sa stal Július Lang. „Možnosť reprezentovať košický hokej v takejto pozícii je pre mňa nesmiernou cťou. Zároveň si však uvedomujem obrovskú zodpovednosť, ktorú na vlastné plecia preberám. Urobím maximum pre to, aby sme ulahodili košickým fanúšikom a priniesli im atraktívny hokej, ktorý by spĺňal tie najvyššie kritéria modernej hry.  S A-mužstvom HC Košice máme do budúcna veľké plány, ktoré budeme chcieť stavať na kvalitných mládežníckych hokejistoch. Sme toho názoru, že odchovanci košického hokeja patria medzi mužov a preto ich budeme na zápasy Tipsport ligy pravidelne nasadzovať. Mladú hokejovú školu budeme chcieť doplniť o zvučné mená skúsených hokejistov, a to nielen z domovskej krajiny, ale aj spoza oceána či severu Európy. Čaká nás dlhá a náročná cesta, na konci ktorej budú, veríme, spokojní fanúšikovia HC Košice a úspechy košického hokeja,“ vyjadril sa nový prezident HC Košice.

Tlačová konferencia sa ďalej zaoberala otázkou trénerských postov pri A-mužstve HC Košice, seniorský tím košického hokejového celku povedie v sezóne 2017/2018 skúsená trénerská dvojica Milan Jančuška – Jerguš Bača.

Hlavný tréner Milan Jančuška je pre košických hokejových priaznivcov známou tvárou, v drese A-mužstva Oceliarov totiž strávil prakticky celú svoju hráčsku kariéru, a to s výnimkou len štyroch sezón. Ako hráč pomohol Košiciam k zisku federálneho titulu zo sezóny 1987/1988, keď ako útočník nastúpil v 42 súťažných stretnutiach s bilanciou sedem gólov a deväť asistencií. Milan Jančuška pôsobil v Košiciach aj po skončení aktívnej hráčskej kariéry, naposledy sa ako hlavný tréner Oceliarov predstavil v sezóne 2003/2004.

Milan Jančuška, hlavný tréner A-mužstva: „Do Košíc prichádzam len s tými najlepšími pocitmi. Teším sa na spoluprácu s vedením klubu, ako aj s Jergušom Bačom, mojím asistentom, s ktorým budeme chcieť košickým fanúšikom priniesť moderný útočný hokej vyšperkovaný o množstvo gólov. Samozrejme, tomuto faktu budeme chcieť prispôsobiť aj hráčsky káder, v ktorom by sme radi videli mladú krv, ako aj skúsených matadorov doplnených o niekoľkých zahraničných hokejistov. Máme pred sebou pomerne veľa času, a tak sa nechceme v skladbe tímu uponáhľať. Príchod nových hokejistov budeme ohlasovať postupne a celok plánujeme budovať takpovediac za pochodu.“

Rolu asistenta trénera pri A-mužstve HC Košice si vyskúša Jerguš Bača, rodák z Liptovského Mikuláša a niekdajší skvelý reprezentačný obranca, ktorý bol okrem iného aj pri zisku jediného titulu majstra sveta pre Slovensko z roku 2002. Robustný bek, ktorého si v roku 1990 v drafte NHL vybral tím Hartford Whalers, zasiahol celkovo do 6 sezón v drese košického „Áčka“. Jerguš Bača sa stal v sezóne 1987/1988 s Košicami majstrom Československa, ako aj najlepším nováčikom vtedajšej spoločnej hokejovej súťaže.

Tlačovej konferencie sa zúčastnil aj martinský rodák a dlhoročný pilier košického útoku Peter Bartoš, ktorý sa vo veku 43 rokov rozhodol zavesiť hráčske korčule na klinec a v hokejovom živote bude pokračovať na poste trénera jedného z košických mládežníckych družstiev.

Peter Bartoš, tréner mládeže HC Košice: „V prvom rade by som rád vyjadril neopísateľnú vďaku HC Košice, jeho vedeniu a všetkým funkcionárom, ktorí mi umožnili zažiť najkrajšie hokejové roky môjho života v metropole východného Slovenska. Po skončení sezóny som mal dostatok času na to, aby som premýšľal nad svojím ďalším pokračovaním v štruktúrach klubu a hoci som sa rozhodol zavesiť korčule na klinec, fanúšikom s radosťou oznamujem, že z Košíc neodchádzam. Pokračovať budem vo funkcii trénera košickej hokejovej mládeže, čo vnímam ako obrovskú zodpovednosť a možnosť na to, aby som tomuto mestu a klubu vrátil všetky skúsenosti, ktoré mi boli odovzdané. Na prácu trénera sa už veľmi teším a neviem sa dočkať dňa, keď s košickými chlapcami začneme budovať nový kolektív. Verím, že bude úspešný.“

Letná príprava A-mužstva HC Košice odštartuje v utorok 9. mája 2017 a potrvá osem týždňov.

Aktualizované: 19.09.2017