Obrat proti Tychy sme zavŕšili v predĺžení

Pridané: 31.08.2017    autor: lpa

HC Košice - GKS Tychy 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 20. Hovorka (Nagy, Kafka), 41. Pulli (Nagy, Hovorka), 50. Nagy (Kafka, Hovorka), 62. Kafka (Nagy, Hovorka) – 8. Bepierszcz, 11. Rzeszutko (Kalinowski, Ciura), 28. Kogut (Komorski, Kolarz)

Vylúčení: 3:3 na dve min., navyše Guzik (5+DKZ, napadnutie hlavy a krku) presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,  1235 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Pulli, Michalčin, Bača, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka (A), Nagy (C) – Koyš, Pacan, Klíma – Hričina, Suja, Šoltés – Bicek (A), Boltun, Jenčík

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Kotlorz (C), Bryk, Ciura, Pociecha, Kaznadzey, Gazda (A), Kolarz, Górny – Bagiński, Rzeszutko (A), Gościński – Bepierszcz, Kalinowski, Guzik – Szczechra, Cichy, Gavrik – Kogut, Komorski, Jeziorski

Úvod stretnutia sa niesol v pokojnom tempe a diváci videli prvú väčšiu príležitosť až vo štvrtej minúte. Mal ju Pacan, ten ale trafil len Koyša, od ktorého sa puk odrazil k mantinelu. O tri minúty sa nepresadil ani Kafka, jeho pokus zasa skončil na konštrukcii Murrayho bránky. Na opačnej strane sa prezentovali prvou vážnejšou šancou Tychy, ktoré sa hneď aj ujali vedenia. Postaral sa o to Bepierszcz, ktorý stál na konci peknej útočnej akcie. Presadil sa aj Rzeszutko, udialo sa tak počas signalizovaného vylúčenia jedného z domácich korčuliarov. Košičania následne nyvyužili dve prečíslenia, nepresadil sa Hovorka, podobne obstál aj Boltun. Prvý menovaný však ešte pred prestávkou dostal šancu na reparát a tentokrát sa už nemýlil. Po prvej tretine tak platil stav 1:2.

Druhá tretina bola hokejovejšia, ako jej predchodca, čo potvrdil v tretej minúte Gavrik. Ten poslal na Habala dobrú strelu, avšak nášho gólmana neprekvapil. Podarilo sa to až Kogutovi, ktorý využil poľské prečíslenie dvoch proti jednému. V podobnej pozícii následne neuspel Górny, na opačnej strane zasa padajúceho Murrayho neprekonal Klíma. Pred prestávkou ešte dostal šancu na druhý gól v zápase Bepierszcz, tentokrát bol ale poľský hráč na Habala prikrátky a nechal českého gólmana vyniknúť. Do šatní sa tak šlo za stavu 1:3.

Do tretej tretiny vykorčuľovali hokejisti poľského celku GKS Tychy s jasným úmyslom - odolať útočným chúťkam Košíc a odísť tak z metropoly východného Slovenska s víťazstvom. Poliakom sa darilo ich cieľ napĺňať presne 58 sekúnd, keď sa presadil Pulli. Fínsky obranca sa počas presilovej hry poriadne oprel do puku a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Košice následne pokračovali v útočení, čo sa prejavilo na šanci Šoltésa. Tomu chýbalo po individuálnej akcii trochu šťastia, keď zakročil Murray reflexívne a puk vytesnil. Oceliari sa ale z gólu tešili v 49. minúte, z bezprostrednej blízkosti sa presadil Nagy. Následne sme mohli vyhrávať, chýbalo totiž málo a Pociecha si mohol streliť vlastný gól. Napokon ale 60 minút zápas nerozhodlo, a tak sa muselo predlžovať.

V predĺžení sme dohrávali presilovú hru, ktorú pretavil v gól Kafka. Tychy sme tak porazili pomerom 4:3 po predĺžení.

Aktualizované: 22.09.2017