MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 35. Dudáš (Bicek), 50. Šoltés (Bartoš, Matejka)

Rozhodovali: Orolín, Husár – Bednár, Gajan

MHK 32 Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Stehlík, Luža, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Bagin, Moravčík, Kadlubiak – Ri. Huna, Ró. Huna, Kriška – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram – Uhrík, Cibák, Lištiak – Laco, Stümpel, Vybíral

HC Košice: Habal – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – L. Nagy, Suja, Spilar – Varga, Jenčík, Bicek – Boltun, Vrábeľ, Hričina – Bartoš, Klíma, Šoltés

Už v úvodnej päťminútovke zápasu si košickí hokejisti vypýtali početnú prevahu, v ktorej z nebezpečnej pozície pálil Bicek, ale domáci gólman ho vychytal. Súvislejší tlak si zverenci trénera Čadu vypýtali aj na začiatku druhej polovice prvej tretiny, keď v presilovke od modrej čiary strieľal Šmach a po ňom z medzikružia pálil košický kapitán Nagy, ale brankár Liptovského Mikuláša exceloval a puk za svoj chrbát nepustil. Na opačnej strane bolo horúco v 16. minúte, keď sa Lištiak individuálne natlačil pred Habala a zakončil bekhendom, ale ani on neuspel. Otvorenie skóre neprišlo ani v samom závere tretiny, keď Stümpelovu prihrávku prebral Matúš Sukeľ, ale z bezprostrednej blízkosti takisto neuspel.

Aj druhá dvadsaťminútovka sa niesla v znamení viacerých nebezpečných streleckých pokusov. Ten prvý spálil po Bartošovej prihrávke Klíma a následne sa Košičania museli brániť, no početnú nevýhodu zvládli bez väčších komplikácií. Po nej sa dokonca dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale na jeho konci sa Sujov pokus takisto neujal. Gól nepadol ani pred Habalom, kde v 29. minúte nepochodil Uram. Na otvorenie skóre napokon diváci čakali do 34. minúty. Vtedy sa tešili hráči z metropoly východného Slovenska po Dudášovej nekompromisnej strele od modrej čiary. Ešte pred prestávkou mohol náskok hostí navýšiť aj Jenčík, ktorý si do zakončenia nakorčuľoval po ľavej strane, ale domáci brankár Nagy ho napokon vychytal a do šatní sa odišlo za stavu 0:1.

V záverečnej tretine vrhli Liptáci svoje sily do pokusov o vyrovnanie. Domáci Stehlík už po necelej minúte nekompromisne pálil z nebezpečnej pozície len do Habala a krátko po ňom neuspel po individuálnej akcii ani Vybíral. V 44. minúte mali na hokejke góly domáci Matúš Sukeľ i Kriška, ale brankár Košíc odolal. Pozorná defenzívna hra Oceliarov slávila úspech a domáci celok sa s ňou nevedel vysporiadať. V závere piatej desaťminútovky sa navyše presadil Šoltés a zvýšil tak náskok Košičanov na 2:0. Liptákom sa to už zvrátiť nepodarilo a výsledkom bolo siedme čisté konto Vladislava Habala v sezóne.

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „V domácom prostredí sme dnes boli svedkami obojstranne dobrého hokeja. Vychádzala nám predovšetkým obranná hra, no v zakončení chlapcom chýbala väčšia dravosť a nasadenie. Bude to ešte veľmi ťažké, ale boj o play-off ešte rozhodne nevzdávame.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Základom dnešného úspechu bolo neustále korčuľovanie a prístup k hráčom súpera, ktorých sme nenechali kombinovať. Naopak, sami sme sa pomerne často usadzovali v pásme domácich, z čoho sme dokázali dvakrát gólovo profitovať. Myslím si, že sme dnes zvíťazili zaslúžene.“

Aktualizované: 30.03.2017