Oceliari budú reprezentovať Slovensko

Pridané: 01.04.2017    autor: vep

Nominovaná bola až deviatka Košičanov

Hráči A-mužstva HC Košice sa predstavia v národných výberoch aj v záverečnej fáze prípravy na svetový šampionát. Seniorská reprezentácia Slovenska opäť vyskladala dva tímy - družstvo SR A sa predstaví v dvojzápase Euro Hockey Challenge v Dánsku a Olympijský tím SR odohrá dva medzištátne zápasy v Poľsku. Ešte predtým absolvujú obidva výbery prípravu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

V A-mužstve seniorskej reprezentácie sa predstavia obranca Eduard Šedivý a útočníci Jakub Suja a Marek Bartánus. Ani jeden z trojice Košičanov nebude v národnom tíme žiadnym nováčikom - Šedivý už odohral v reprezentácii 15 zápasov s bilanciou jeden gól a tri asistencie, Suja nastúpil na osem duelov, v ktorých si pripísal jednu gólovú prihrávku, a najskúsenejší Marek Bartánus už reprezentoval Slovensko aj na seniorskom svetovom šampionáte, takže dohromady má na konte 28 odohraných zápasov s bilanciou 2+5.

Do Olympijského tímu SR boli nominovaní až šiesti hráči A-mužstva HC Košice - obrancovia Patrik Koch s Lukášom Matejkom a útočníci Peter Boltun, Tomáš Hričina, Dávid Šoltés a Juraj Milý. Celá šestica má bohaté reprezentačné skúsenosti v mládežníckych kategóriách, ale v seniorskom výbere sa doposiaľ predstavili iba Koch s Boltunom, ktorí majú na konte po tri zápasy. Pre ostatných to bude v mužskej kategórii premiéra.

Nominácia reprezentačného družstva SR A:

Hráči: Marek Bartánus, Jakub Suja, Eduard Šedivý (HC Košice), Patrik Svitana (HK Poprad), Samuel Baroš (3.-4.4.2017), Patrik Lušňák (HKm Zvolen), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/CZE), Lukáš Cingel, Martin Gernát, Andrej Kudrna, Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/CZE), Michael Vandas (HC Vítkovice Ridera/CZE), Martin Bakoš (Kunlun Red Stars/CHN/KHL), Ivan Švarný (Kärpät Oulu(FIN), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstars/GER), Michal Čajkovský (HC Avtomobilst Jekaterinburg/RUS/KHL), Ján Brejčák (MODO Hockey/SWE), Július Hudáček, Libor Hudáček (Örebrö HK/SWE), Peter Čerešňák, Tomáš Hrnka, Miroslav Preisinger (HC Plzeň/CZE), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/CZE)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Roman Ulehla (manažér), Zdeno Cíger (hlavný tréner), Miroslav Miklošovič, Július Šupler (asistenti trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Igor Andrejkovič (video tréner), Róbert Bereš (kondičný tréner), MUDr. František Okál (lekár), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)

Program družstva SR A:
6. 4. 2017 Dánsko - Slovensko 20:30 (Odense)
8. 4. 2017 Dánsko - Slovensko 16:00 (Aalborg)

Nominácia Olympijského tímu SR:

Hráči: Christián Pavlas (HC Slovan Bratislava/HC Prešov 07), Peter Boltun, Tomáš Hričina, Patrik Koch, Lukáš Matejka, Juraj Milý, Dávid Šoltés (všetci HC Košice), Patrik Maier, Matej Paulovič (obaja HC Nové Zámky), Ľubomír Dinda, Patrik Lichanec, Andreas Štrauch (všetci HK Poprad), Peter Šišovský (HC Prešov 07/HKM Zvolen), Miroslav Habšuda, Peter Hraško, Peter Zuzin (všetci HKM Zvolen), Michal Roman (HC Oceláři Třinec, ČR), Martin Bodák (Tappara Tampere, Fín.), Samuel Takáč (LHC Les Lions, Fr.), Marcel Melicherčík (HC Bolzano, Tal.), Stanislav Horanský (EHC Biel-Bienne, Švaj.), Ľubomír Fetkovič (Väsby IF, Švéd.)

Realizačný tím: Martin Štrbák (generálny manažér), Martin Groma (manažér), Marcel Ozimák (hlavný tréner), Rudolf Jendek, František Štolc (asistenti trénera), MUDr. Rajmund Szikora (lekár), Dušan Matejka, Patrik Molota (maséri)

Program Olympijského tímu SR:
7.4.2017 Poľsko - Slovensko (Krynica)
8.4.2017 Poľsko - Slovensko (Krynica)

Aktualizované: 28.07.2017