Oceliari do novej sezóny s odchovancami aj zámorskými a severskými legionármi

Pridané: 12.08.2017    autor: ypm

Káder košických hokejistov sa po poslednej sezóne poriadne obmenil, to si rozhodne musel všimnúť každý fanúšik nášho mužstva. Po vlaňajšom vypadnutí v štvrťfinále ho opustilo až 13 hokejistov. Vedenie klubu preto nezaháľalo a dlhší čas medzi sezónami sa snažilo využiť predovšetkým na kvalitné posilnenie kádra.

Ani náš klub sa nevyhol trendu, ktorý zasiahol najvyššiu slovenskú súťaž už skôr a medzi posily pre naše družstvo sa tak dostali aj hráči z Ameriky, Kanady, Švédska či Fínska. Zmena nastala aj na trénerskom poste, košických hokejistov povedie takpovediac domáca dvojica Milan Jančuška – Jerguš Bača.

Zrekapitulujme si odchody. Naše mužstvo opustili Miroslav Kopřiva, Dominik Riečický, Radek Deyl, Ivan Jankovič, Branislav Pavúk, Ondřej Šmach, Jíři Vašíček, Marek Bartánus, Rudolf Huna, Juraj Milý, Gabriel Spilar a Tibor Varga. Hráčsku kariéru ukončil a do mládežníckych štruktúr HC Košice sa zaradil Peter Bartoš.

Naše hráčske rady následne posilnili Joakim Lundström, Stanislav Škorvánek, Martin Bača, Václav Čížek, Blake Kessel, Jere Pulli, Marek Hovorka, Petr Kafka, Patrik Koyš, David Pacan a Šimon Petráš.

Súčasný káder HC Košice tvorí 27 hráčov. 19 Slovákov a štyroch Čechov dopĺňajú na súpiske Švéd, Fín, Kanaďan a Američan, v kabíne tak znie popri slovenčine a češtine aj angličtina.

V tíme HC Košice nechýbajú, pochopiteľne, ani košickí odchovanci.  K dnešnému dňu do kádra A mužstva prerazilo 10 hráčov, ktorí prešli mládežníckymi výbermi HC Košice – Jíři Bicek, Peter Boltun, Tomáš Hričina, Richard Jenčík, Christian Michalčin, Martin Novotný, Ladislav Nagy, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ.

Pre Richarda Jenčíka bude nastávajúca sezóna už pätnástou (!) v seniorskom mužstve HC Košice.

Vekový priemer nášho mužstva je k dnešnému dňu 26,56 roku. Najstarším hráčom v kádri je Jíři Bicek, ktorý v decembri oslávi svoje 39. narodeniny, naopak najmladším je 20-ročný Patrik Koch.

Počet hráčov, ktorí ešte nedosiali vek 23 rokov je 8 – brankár Škorvánek, obrancovia Koch s Michalčinom a útočníci Koyš, Novotný, Petráš, Šoltés a Vrábeľ.

Zaujímavosťou je aj to, že v mužstve pôsobí až 9 pravákov – brankár Habal, obrancovia Čížek, Kessel, Michalčin a útočníci Hovorka, Kafka, Novotný, Pacan, Petráš, Šoltés.

Skladba kádra preukazuje jeho rozmanitosť aj vyváženosť, preto sme presvedčení, že sa v nadchádzajúcej sezóne 2017/2018 máme na čo tešiť.

Košice, do toho!

Aktualizované: 17.08.2017