Oceliari odohrali prvý prípravný zápas

Pridané: 01.08.2017    autor: lpa, foto Matúš Zeťák, Anna Pribulová

HC Košice - HK Poprad 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 42. Koch – 31. Bondra, 54. Rapáč

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše Nagy (KE) 10 min. os. trest za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – M. Korba, Bogdaň, 837 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Čížek, Dudáš, Koch, Bača, Matejka, Šedivý, Stríž, Michalčin – Kafka, Hovorka (A), Nagy (C) – Klíma, Boltun, Koyš – Bicek (A), Suja, Jenčík – Petráš, Vrábeľ, Šoltés

HK Poprad: Gavalier (Kostenko) – McDowell, König, Bdžoch, Ježek, Fabian (C), Ignatov, Rusina, Dinda – Rapáč (A), Heizer, Mašlonka (A) – Bondra, Matej Paločko, Vašaš – Matúš Paločko, Piatak, Bogoslovskij – Abdul, Bjalončík, Hamráček

Košičania si hneď v úvode prvého prípravného zápasu v sezóne 2017/2018 zahrali presilovku pri vylúčení hosťujúceho Ježeka. Počas nej vytrvalo obliehali popradskú bránku a vypracovali si aj niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu z nich mal na hokejke Matejka, ktorý si na prihrávku nakorčuľoval rovno pred bránku, ale jeho ranu švihom hosťujúci gólman Gavalier vychytal. Oceliari prvú početnú výhodu nevyužili, ale v ofenzívnej hre pokračovali aj ďalej. V siedmej minúte hry dostal prihrávku medzi kruhy Hovorka a ihneď pálil, no trafil iba plexisklo. Druhá desaťminútovka sa začala veľkou šancou Nagya, ktorý sa osamotený pokúšal puk pretlačiť za čiaru bekhendom, ale ani on neuspel. Ešte pred prvou prestávkou si presilovku pri vylúčení Šoltésa zahrali aj Popradčania, ale zverenci domáceho trénera Jančušku ich počas nej k ničomu nepustili a do šatní sa odišlo za stavu 0:0.

Ofenzívna hra košického tímu prinútila hostí k ďalším dvom faulom hneď v úvode druhej časti zápasu. Oceliari si tak zahrali dve presilovky v rade v krátkom čase, no počas nich hral Poprad vynikajúco v defenzíve a vážnejšiu šancu pred Gavalierom nepripustil. Hostí prečkané oslabenia povzbudili a v závere prvej polhodiny zápasu na klzisku Crow arény dominovali. Výsledkom bol ich otvárací presný zásah, o ktorý sa v 31. minúte postaral Dávid Bondra. Po tomto momente vrhli zverenci trénera Jančušku svoje sily do útočenia, ale tam opäť narazili iba na pozorné zadné rady hostí, ktorých navyše istil pozorný gólman Gavalier. Ten ešte pred druhou prestávkou vychytal nepríjemné zakončenie Kocha a udržal si čisté konto. Tesne pred záverečnou sirénou druhej tretiny bol vylúčený hosťujúci Bdžoch, a tak odišli Košičania do šatní za nepriaznivého stavu 0:1, ale s istotou presilovej hry.

Tú dokonca krátko hrali aj proti trom Popradčanom, pretože rozhodcovia po zmene strán vylučovali na strane hostí opäť. Rastúci tlak napokon priniesol košickému celku zaslúžený úspech v podobe vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa postaral Koch v presilovke piatich proti štyrom v závere 42. minúty. Košičania po tomto momente opäť ťažili viac z hry. Prejavilo sa to už o štyri minúty neskôr, keď mohol Jenčík poslať domácich do vedenia, ale bekhendový pokus mu za Gavaliera neprešiel. V záverečnej pätnásťminútovke videli diváci niekoľko vylúčení na oboch stranách. Jedno z nich potrestal hosťujúci Rapáč, čo sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment zápasu. Za stavu 1:2 sa totiž Košičania síce vrhli do obliehania Gavaliera, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Pohyb nebol optimálny a nie som spokojný ani s koncovkou, aj keď sme si vypracovali veľa šancí. V záverečnej fáze to však bolo z našej strany pomalé a slabé. S jedným gólom sa vyhrať nedá. Zápas ukázal, že nás čaká ešte veľmi veľa práce. Máme ešte dostatok času, aby sme sa zlepšili po všetkých stránkach. Máme ešte ďalších hráčov, ktorí dnes začali trénovať, takže k rotáciám a zmenám ešte určite príde.”

Aktualizované: 17.08.2017