Úvod > Novinky

Oceliari otočili zápas s Martinom

Pridané: 14.02.2017    autor: vep

HC Košice - MHC Martin 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 53. Bicek (T. Varga), 54. Šedivý (Nagy), rozh. náj. Varga – 22. Surovka, 48. Markovič (Heizer, Koyš)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Nagy (KE) a Rusina (MT) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Smrek, Gajan, 3097 divákov

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Šmach. Dudáš, Jankovič, Matejka, Vašíček, Deyl, Šedivý, Koch – Nagy, Boltun, Huna – T. Varga, Suja, Bicek – Bartoš, Jenčík, Spilar – Šoltés, Milý, Hričina

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Rusina, Pulli, Brňák, Pacalaj, Dvoŕák, König, Vyskoč – Koyš, Heizer, Markovič – R. Varga, Galamboš, Korostin – Surovka, Dlouhý, Pokrivčák – Rzavský, Jurášek, Rapáč

Bonusové valentínske kolo sa v metropole východného Slovenska začalo ofenzívnym snažením domácich hokejistov. Oceliari sa do prvej nebezpečnej šance natlačili už po troch minútach hry, ale bekhendové zakončenie Hričinu Corbeil vychytal a zakrátko nasledovalo obojstranné vylúčenie. Počas neho si Košičania opäť vypracovali dobrú príležitosť na skórovanie, ale po vynikajúcej individuálnej akcii Šoltésa sa znovu zaskvel iba martinský gólman. Otvorenia skóre sa fanúšikovia v Steel aréne nedočkali ani v polovici tretiny, keď veľkú šancu po Bartošovej prihrávke spálil Šoltés a na opačnej strane neuspeli Martinčania ani v trojici. Šesť minút pred prvým klaksónom si domáci tím vypýtal ďalšiu presilovku, no v nej sa neujala ani nebezpečná Spilarova strela z ľavého kruhu. Gól nepadol ani z prudkej Dudášovej rany mierenej pod hornú žrď, a tak sa do šatní odišlo za stavu 0:0.

Po prvej prestávke sa skóre bleskovo podarilo otvoriť martinským hokejistom. Hráči MHC už po minúte hry vyviezli puk od vlastnej bránky a dostali sa až do zakončenia, v ktorom uspel Surovka. Oceliari si krátko po tom vypýtali presilovú hru a pokračovali v obliehaní Corbeilovej svätyne, no početnú prevahu nevyužili. Po jej skončení mohli naopak inkasovať, ale Surovka s Rapáčom priamo pred Kopřivom nepochodili. Zverenci trénera Čadu chceli vyrovnať v 35. minúte, keď Huna dostal puk do útočnej tretiny a následne prišlo zakončenie z medzikružia, ale aj po ňom sa tešila iba martinská strana. Ešte pred prestávkou bol vo veľkej šanci aj Jenčík, ale jeho zakončenie lapačkou ukážkovo vychytal iba Corbeil.

V úvode tretej dvadsaťminútovky sa Košičania museli brániť, ale aj vo vlastnom oslabení Suja zakončoval z medzikružia, no brankára hostí neprekvapil. Potom získali početnú prevahu aj hostia a tí ju využiť dokázali. Postaral sa o to Markovič a poslal tak Martin do vedenia 2:0. Ani za tohto stavu ale domáci tím neprestal s bojovnosťou a odmenou mu boli puky v sieti Corbeila. Prvý tam dostal v 53. minúte v presilovke tečom Vargovej strely Bicek a ešte veselšie bolo iba o minútu neskôr, keď Nagy zaviezol puk do pásma a následne všetko prepálil obranca Šedivý. Do konca riadnej hracej doby už góly nepadali a tak muselo nasledovať predĺženie.

V pridanej päťminútovke hrali oba celky s tromi korčuliarmi. Zvýšený priestor na ľadovej ploche mohol po necelých dvoch minútach využiť Dudáš, ktorý sa individuálne natlačil až pred Corbeila, ale ten jeho pokus zneškodnil betónom. Rovnaký hráč to následne skúsil aj prudkou ranou z ľavého kruhu, ale po nej trafil iba plexisklo za bránkou hostí a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom domáci Tibor Varga.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Začali sme dobre a už v prvej tretine sme si dokázali vytvoriť tlak. Žiaľ, strelecky sme neboli úspešní. V druhej dvadsaťminútovke sme síce inkasovali, no v záverečnej tretine sme svoj tlak vystupňovali a myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene."

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Podali sme organizovaný výkon, v obrane sme hrali disciplinovane. Dôležitá bola z nášho pohľadu úvodná tretina, v ktorej nás Košičania prestrieľali, no ich pokusy náš brankár pochytal. Možno sme mohli siahnuť na dva alebo i tri body, ale proti súperovi ako Košice by sme pred zápasom brali aj bod.”

Aktualizované: 28.03.2017