Úvod > Novinky

Oceliari prehrali prvý zápas v Turci

Pridané: 22.03.2017    autor: vep, foto Adrián Danaj

MHC Martin - HC Košice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), stav série 2:1

Góly a asistencie: 16. R. Varga (Kozák, Korostin), 19. Kozák, 26. Rapáč (Dlouhy, Surovka), 58. R. Varga – 39. Šoltés (Deyl)

Vylúčení: 5:6 na dve min., navyše Pacalaj, Salija (obaja MT) a Hričina (KE) po 10 min. za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolín - M. Orolín, Tvrdoň, 2251 divákov

MHC Martin: Corbeil - Kozák, Pulli, Bačik, Tabaček, Brňák, König, Salija, Pacalaj - Róbert Varga, Galamboš, Korostin - Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, Dlouhy, Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

HC Košice: Habal (Kopřiva) - Dudáš, Šmach, Šedivý, Matejka, Jankovič, Deyl, Koch, Vašíček - Huna, Suja, Bartánus (C) - Bicek, Tibor Varga, Jenčík - Hričina, Bartoš, Šoltés - Klíma, Boltun, Milý

Zápas začali aktívnejšie domáci hokejisti, ktorí sa ihneď v úvode usadili v útočnej tretine. Habala už v prvej dvojminútovke postupne ohrozili Galamboš, Róbert Varga i Tabaček, ale košický gólman odolal a podržal svoj tím. Na opačnej strane využil zaváhanie defenzívy Suja a vyrútil sa sám na Corbeila, ale neprekvapil ho. Rozhodcovia prvýkrát vylučovali až v 15. minúte, keď sa na trestnú lavicu porúčal Jenčík. Oceliari oslabovku po obetavom defenzívnom výkone prečkali, ale vylúčený hráč sa ešte nestihol zapojiť do hry a Martinčanom sa podarilo skórovať proti plnému počtu. Postaral sa o to Róbert Varga, ktorý tečoval puk Kozáka. O dve minúty prišlo ďalšie vylúčenie na košickej strane a to už domáci celok potrestal, keď si Kozák po asistencii pripísal aj presný zásah. Do šatní sa odišlo za stavu 2:0.

Po prvej zmene strán Košičania zvýšili aktivitu a pred súperovu bránku sa dostávali častejšie. Aj napriek tomu sa však z ďalšieho gólového zápisu tešili Martinčania v 26. minúte, keď Rapáč tečoval Dlouheho strelu a dostal svoj tím už do trojgólového vedenia. Pohodlný náskok hráčov MHC sa potom východniarom aj napriek snahe dlho nedarilo prelomiť. V polovici riadnej hracej doby na to mal v presilovke dvakrát obrovskú šancu kapitán Bartánus, ale Corbeil ho vychytal. Oceliari si vzápätí vypýtali ďalšiu početnú výhodu, v ktorej najnebezpečnejšie strieľal Dudáš, ale ani tomu to nevyšlo. Aj napriek tomu sa však zverenci trénera Marcinka ešte pred prestávkou raz tešili, keď v 39. minúte prudkou ranou na 3:1 znížil Šoltés.

V záverečnej tretine sa Košičania pustili do pokusov o ďalšie zápisy v Corbeilovej sieti, ale martinský gólman spolu so svojou defenzívou odolával. Hneď v úvode dvadsaťminútovky si hostia vypýtali presilovku, no v nej úspešní neboli. V úvode poslednej dvanásťminútovky hrali dvakrát v početnej výhode aj domáci, ale ani oni neuspeli. S pribúdajúcim časom Košičania zvyšovali svoju bojovnosť pred martinskou bránkou, ale ich súperi všetkým pokusom odolávali. V samom závere to hostia skúsili aj hrou bez brankára, no v nej gólom do opustenej bránky skóre definitívne uzavrel domáci Róbert Varga.

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Som rád, že sme nadviazali na výkon v druhom zápase série. V presilovkách sme sa ujali vedenia 2:0, ale ani za tohto stavu ešte nebolo nič isté, pretože Košice sa mohli kontaktným gólom dostať do hry. Chlapci však vzorne bojovali a veľmi nám pomohol aj brankár Corbeil. Košice zostávajú naďalej favoritom a preto pôjdeme do ďalšieho zápasu s veľkou pokorou."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: „V rovnovážnom stave to bol v prvej tretine vyrovnaný zápas, ale Martin nás v jeho presilovkách dostal pod tlak a dvakrát sme inkasovali. V druhej polovici zápasu sme doplatili na nepremenené šance. V ďalšom dueli sa musíme zlepšiť v koncovke, lebo s jedným gólom sa v play-off dá ťažko vyhrať."

Aktualizované: 17.08.2017