Oceliari reprezentovali Slovensko

Pridané: 09.04.2017    autor: vep

Deväť Košičanov okúsilo medzinárodnú úroveň

V záverečnej fáze prípravy pred seniorskými majstrovstvami sveta reprezentovali Slovensko dva výbery - družstvo SR A sa predstavilo v Dánsku, zatiaľ čo Olympijský tím SR bojoval v Poľsku. V oboch výberoch mali bohaté zastúpenie aj hráči A-mužstva HC Košice - v hlavnom tíme Eduard Šedivý, Jakub Suja a Marek Bartánus a v olympijskom výbere Patrik Koch, Lukáš Matejka, Tomáš Hričina, Dávid Šoltés, Juraj Milý a Peter Boltun.

Hlavný reprezentačný výber SR A odohral dvojzápas Euro Hockey Challenge v dánskych mestách Odense a Aalborg. Proti domácim Dánom sa Slovákom v oboch prípadoch darilo a vyhrali zhodne 2:0. Trojica Košičanov nastúpila v oboch dueloch, ale bodovo sa nepresadila. Eduard Šedivý tak má v reprezentácii na konte už 17 odohraných zápasov s bilanciou jeden gól a tri asistencie, Jakub Suja nastúpil na desať duelov, v ktorých si pripísal jednu gólovú prihrávku, a najskúsenejší Marek Bartánus už reprezentoval Slovensko aj na seniorskom svetovom šampionáte, takže dohromady má na konte 30 odohraných zápasov s bilanciou 2+5.

Olympijský tím SR sa predstavil v poľskom meste Krynica-Zdrój v prípravnom zápase dvakrát proti domácim Poliakom. Prvý duel Slováci ovládli, keď zvíťazili 6:1, ale v druhom stretnutí na poľských súperov nestačili a podľahli im 1:4. Na piatkovom víťazstve sa podieľali aj Košičania - Peter Boltun gólom a asistenciou a Dávid Šoltés víťazným presným zásahom. Šestica hráčov košického A-mužstva nastúpila v oboch dueloch. Zatiaľ čo pre Lukáša Matejku, Tomáša Hričinu, Dávida Šoltésa a Juraja Milého išlo o premiéru v seniorskom výbere, Koch s Boltunom majú po tejto skúsenosti na konte už po päť zápasov v mužskej kategórii.

Aktualizované: 27.05.2017