Oceliari s prvou výhrou v príprave

Pridané: 08.08.2017    autor: vep

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 3. Jenčík (Suja, Bicek), 4. Kafka (Nagy, Pacan), 18. Kafka (Hovorka, Nagy), 21. Klíma (Pacan, Pulli), 60. Klíma – 19. Rapáč (Paukovček, Suchý), 44. Bača

Rozhodovali: Jura – Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 4:2 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1123 divákov

HC Košice: Škorvánek (Habal) – Čížek, Dudáš, Pulli, Martin Bača, Matejka, Šedivý, Koch, Michalčin – Kafka, Hovorka (A), Nagy (C) – Klíma, Pacan, Koyš – Bicek (A), Suja, Jenčík – Hričina, Vrábeľ, Petráš

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (Košarišťan) – Pacalaj, Tabaček, Kuráli, Suchý, Nádašdi, Mezovský (A), Moravčík, Matej Bača – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram (A) – Rapáč, Paukovček, Kriška (C) – Piatka, Langhammer, Śtevuliak – Laco, Kabáč, Uhrík

Tretí prípravný zápas začali zverenci trénera Jančušku aktívne a už po necelej minúte hry si vybojovali presilovku. V nej poriadne potrápili hosťujúcu defenzívu a napokon sa aj tešili z otvorenia skóre, o čo sa po kombinačnej akcii z ľavej strany postaral Jenčík. Oceliari vzápätí skórovali aj proti plnému počtu hráčov súpera, v štvrtej minúte totiž Kafka zasunul puk do odkrytej časti bránky a Košičania viedli 2:0. Divákov v Steel aréne potom dvakrát schladili oslabovky domáceho celku, keď boli postupne vylúčení Koch a Pulli. Počas početných nevýhod ale domáci hokejisti vôbec nezaváhali a bezproblémovo sa bránili. V 12. minúte dokonca Pulli v oslabení predviedol individuálnu akciu, ktorú zakončil strelecky, ale Hollého tým neprekvapil. Ešte pred prvou prestávkou sa ale košickí fanúšikovia potešili opäť, pretože Kafka sa presadil z vnútornej hranice ľavého kruhu a pripísal si tak svoj druhý gól v stretnutí. Liptáci ťahali za kratší koniec pomyselného povrazu, ale aj napriek tomu ešte Rapáč znížil a do šatní sa odišlo za stavu 3:1.

Aj druhú periódu začali Košičania aktívne nie len herne, ale aj strelecky. Ofenzívna hra priniesla východniarom štvrtý presný zásah už po necelej minúte, o čo sa prudkou strelou postaral Klíma, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Liptáci sa okamžite pokúšali reagovať, ale vysoký náskok súpera nedokázali zmazať, ani ohroziť. V závere prvej polhodiny zápasu mal na to dobrú šancu Langhammer, keď si nakorčuľoval k pravej žrdi, no Škorvánek jeho pokus vyrazil betónom. Ešte väčšiu šancu mal o tri minúty neskôr liptovskomikulášsky kapitán Kriška, ktorý po dobrej útočnej akcii mieril na prázdnu časť bránky, ale trestuhodne minul. V 37. minúte si potom domáci tím vypýtal presilovku pri vylúčení Suchého. Oceliari pokračovali vo svojej ofenzívnej činnosti a skúsili to z viacerých uhlov, ale aj napriek ich aktivite už do prestávky gól nepadol.

Záverečná časť riadnej hracej doby sa začala za stavu 4:1. Pre zmenu boli veľmi rýchlo vylúčení domáci hokejisti, ale počas oslabenia súpera do žiadneho nebezpečného zakončenia nepustili a o pohodlný náskok neprišli. Zmenilo sa to však v 44. minúte, keď sa hosťujúci Matej Bača v pravom kruhu oprel do puku a zavesil ho za Škorvánka. Za stavu 4:2 si tesne pred záverečnou desaťminútovkou hostia vyžiadali oddychový čas a zrejme ešte zamýšľali zápas zdramatizovať. Príležitosť na to mali od 53. minúty počas presilovky pri vylúčení Suju. Početnú výhodu začali dobrou strelou od modrej čiary, ale tú gólman Košíc chytil a potom si už jeho defenzíva dala veľký pozor. V záverečnej minúte to ešte Liptáci skúsili hrou bez brankára, ale počas nej do prázdnej bránky skóroval Klíma a stanovil skóre na záverečných 5:2.

Aktualizované: 17.08.2017