slovak english
Úvod > Novinky

Oceliari si v priebehu letnej prípravy vyskúšali aj kickbox

Pridané: 30.06.2017    autor: hcke

 

V rámci letnej prípravy si hokejisti nášho A-mužstva vyskúšali aj tréningy kickboxu. Dialo sa tak pod vedením jedného z najúspešnejších trénerov tohto športu na Slovensku Petra Bonka. Zámerom a obsahom jednotlivých tréningov, ktoré prebiehali v posilňovni 7Days Gym, bol rozvoj rýchlosti reakcií, výbušnosti, rýchlostnej vytrvalosti a koordinácie.

Tréning prebiehal v intervalovom režime, podobne ako v hokeji, pričom hráči sa menili na jednotlivých stanovištiach. Naučili sa boxovať, trénovali na boxerských vreciach, v dvojiciach na boxerských lapách, nechýbali posilňovacie cvičenia rúk či preskoky na švihadlách.

Tréner Peter Bonk sa snažil hráčom vštepiť základnú boxerskú techniku úderov, takisto si hokejisti vyskúšali základné kopy. Koncepcia a obsah tréningu sa nakoniec do bodky naplnili. Hráči poctivo makali a naučili sa jednoduché základy, ktoré budú môcť v niektorých situáciách aj využiť, najmä čo do postrehu a rýchlosti reakcií.

Okrem intenzívneho tréningu sa našiel čas na určité odľahčenie, takže tréningy sa niesli v dobrej atmosfére – rovnako ako celá letná príprava na suchu, ktorá práve skončila. Hokejisti sa teraz rozídu na dovolenky, aby sa opäť zišli 24. júla, tentoraz už na ľade.  

 

 

 Aktualizované: 19.09.2017

generálny partner

HC KOsICE

partneri