Oceliari vyhrali jubilejný ročník Tatranského pohára

Pridané: 20.08.2017    autor: lpa

Les Aigles de Nice - HC Košice 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 23. Hoeme (Bogdanoff), 35. Vrielynck (Hamrák, Belisle), 60. Vrielynck (Bagin) - 13. Hovorka (Nagy, Čížek), 32. Nagy (Kafka), 48. Klíma (Bača), 61. Kafka (Pacan, Nagy)

Les Aigles de Nice: Korošun (Šturma) – Špelda, Belisle, Bagin, Mazanec, Sutor, Montenoise, Hoeme, Dorey, Scolari – Hrehorčák, Hamrák, Babka, Draper, Switzer, Vrielynck, Carpentier, Thomas, Vondráček, Hampl, Bogdanoff

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš, Čížek, Bača, Pulli, Matejka, Michalčin, Koch, Novotný – Nagy (C), Hovorka (A), Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Petráš, Boltun, Bicek (A) – Šoltés, Suja, Hričina

Už úvodné sekundy finálového stretnutia presvedčili prítomných divákov o tom, že sa o celkové víťazstvo v turnaji pobijú jeho dva najlepšie celky. Silu francúzskeho Nice najskôr demonštroval Špelda, avšak Habal bol pri jeho zakončení pozorný a puk podržal. Na opačnej strane zasa pálil Matejka a hoci na puk Korošun nevidel, zasahovať nemusel. Rana totiž smerovala tesne vedľa konštrukcie bránky. Gól tak prišiel až v 13. minúte, keď Oceliari rozobrali súperovu defenzívu na drobné a zásluhou Hovorkovho doklepnutia puku do prázdnej bránky sa ujali vedenia. Ešte pred prestávkou sa do šance dostal aj Nagy, ktorému ponukol puk Hovorka, avšak náš kapitán rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. Do šatní sa tak šlo za stavu 1:0 v prospech slovenského celku.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v duchu rýchleho útočného hokeja. Už v jej tretej minúte sa Nice podarilo vyrovnať, keď Hoeme premenil svoj samostatný únik a po prvýkrát v zápase prinútil Habala vyťahovať puk zo svojej bránky. Vyrovnaný stav zápasu platil až do 32. minúty, keď sa Košiciam podarilo opäť ujať vedenia. O druhý gól Oceliarov sa postaral Nagy, ktorý si počkal na isprávnu chvíľu a puk poslal ideálnym spôsobom za chrbát bezmocného Korošuna. Francúzsky celok sa však nevzdával a ešte pred prestávkou opäť vyrovnal. Medzi kruhy si totiž nakorčuľoval Vrielynck a jeho strela z prvej prepadla až do siete. V závere druhej tretiny stálo pri našom súperovi šťastie, Nagy totiž puk napálil dvakrát len do konštrukcie bránky, a tak platil po 40 minútach hry nerozhodný stav 2:2.

Tretia tretina sa už niesla vo výrazne pokojnejšnom duchu, napokon, ani jeden z celkov nechcel inskasovať zbytočný gól a pripraviť sa tak o možnosť zvíťaziť vo finálovom stretntutí. Smerom dopredu však boli aktívnejšie Košice, ktoré niekoľkokrát súperovi dokázali pohroziť. Zakončeniami sa postupne prezentovali Kafka i Bicek, pozorný Korošun však stál na svojom mieste a nenechal puk prepadnúť do siete. Všetko sa ale zmenilo v 48. minúte, keď zakončoval po peknom individuálnom prieniku Klíma. Košický útočník pritom nedal Korošunovi šancu na zákrok a Košice tak po tretíkrát viedli. Neoblomný francúzsky celok ale v poslednej minúte tretej tretiny opäť vyrovnal, a to zásluhou Vrielyncka. O víťazovi tak muselo rozhodnúť predĺženie.

Už v jeho úvode sa presadil Kafka, preto sa z výhry v pomere 4:3 po predĺžení vo finálovom stretnutí i v jubilejnom 70. ročníku Tatranského pohára tešil slovenský celok HC Košice.

Za najlepšieho hráča v tíme Nice bol označený Vrielynck. Najlepším hráčom Košíc sa stal Hovorka.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešný zápas nám v rámci tohto turnaja vyšiel najmenej. Neposlúchali nás nohy, nedarilo sa nám korčuľovať a viazli aj kombinácie. Víťazstvá, ktoré sa nerodia jednoducho, však tešia najviac a platí to aj o tom dnešnom. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať všetky tri stretnutia a rovnako tak aj celý Tatranský pohár.“

Ladislav Nagy, kapitán Košíc: „Dnes sme na vlastnej koži pocítili, aké je namáhavé odohrať tri náročné zápasy za tri dni. Toto víťazstvo sa nerodilo jednoducho, hokejisti Nice totiž hrali jednoducho a priamočiaro, ale my sme na nich našli recept a zaslúžene sme vyhrali.“

Marek Hovorka, útočník Košíc: „Z triumfu v Tatranskom pohári sa samozrejme tešíme, ale majstrov z nás ešte nerobí. Sezóna bude dlhá a náročná, no my veríme, že sa na jej konci budeme tešiť z prvenstva rovnako ako teraz.“

Aktualizované: 22.09.2017