Osobnosti na tlačovej konferencii

Pridané: 05.03.2017    autor:

Štvorica ocenených sa stretla s novinármi

Slávnostné popoludnie sa pre Bedřicha Brunclíka, Jiřího Holečka, Jána Selveka a Igora Libu začalo tlačovou konferenciou, ktorá sa uskutočnila v Sieni slávy košického hokeja. Na nej všetkých prítomných privítal prezident HC Košice Juraj Mondík, ktorý potom oceneným venoval, ako jeden z mnohých darčekov večera, aj pamätné dresy. Tlačová konferencia sa v útrobách štadióna uskutočnila ešte pred predzápasovou ceremóniou na ľadovej ploche.

Juraj Mondík, prezident HC Košice: „Som veľmi rád, že môžem všetkých privítať na pôde HC Košice. Táto chvíľa je pre mňa nesmierne vzácna. Som rád, že sa môže uskutočniť a že máme pohromade skvelých štyroch ľudí. Pre mňa osobne sú to všetko legendy, fenomenálni hokejisti a tréneri. Som veľmi rád, že sa nám celé podujatie, ktoré sa touto tlačovou konferenciou iba začína, podarilo zorganizovať. Veľmi sa na neho teším. Hosťom ďakujem a verím, že si dnešok naplno užijú a budú naň spomínať len v tom najlepšom.”

Bedřich Brunclík: „V živote nie je veľa chvíľ ako je táto. Je to pre mňa niečo, čo sa už nebude opakovať, pretože sú krásne veci, ktoré zažijete viackrát, ale táto je iná. Som nesmierne šťastný, že ju prežívam, zdôrazňujem, v najúspešnejšom slovenskom mužstve, ktoré už v úspešnosti asi nebude nikdy prekonané. Je to mužstvo, ktoré získalo veľmi veľa športových bodov za to, že sa stalo dvakrát majstrom federálnej ligy. Na druhej strane ale toto mužstvo nikdy nestratilo žiadne body za zostup z najvyššej súťaže. Myslím si, že toto v dohľadnej dobe nemôže žiadne iné slovenské mužstvo prekonať. Môžu sa mi narodiť ďalšie vnúčatá a môže sa stať naozaj čokoľvek, ale táto chvíľa, ktorú si veľmi cením, sa už nikdy nebude opakovať.”

Jiří Holeček: „Keď mi zazvonil telefón a dopočul som sa o tejto udalosti, bol som veľmi potešený. Veľmi si vážim, že aj napriek tomu, že v Košiciach nežijem, ste na mňa nezabudli. Prišiel som veľmi rád. Strávil som tu krásnych desať rokov, na ktoré nikdy nezabudnem. Vždy som hovoril, že z Košíc nikdy do žiadneho iného klubu neodídem. Aj keď bolo niekoľko ponúk, s funkcionármi som bol predbežne dohodnutý, že odídem iba domov do Prahy. Bol som tu, keď mužstvo z druhej ligy postúpilo do najvyššej česko-slovenskej súťaže. Bolo to veľmi náročné. Takmer sto percent tímu tvorili hráči vojenskej základnej služby, takže mladí, približne dvadsaťroční chlapci. Aj s týmto vekovým priemerom sme po postupe v celoštátnej lige udržali najvyššiu súťaž. Som rád, že sa to podarilo a od tej doby je v Košiciach najvyššia súťaž.”

Ján Selvek: „Boli to krásne roky. Som rád, že som sa tejto chvíle dožil. Na všetko v Košiciach si spomínam iba v najlepšom. Dodnes mám pred očami, ako sme sa zachraňovali v najvyššej lige vo vtedajšom Gottwaldove. Dal som gól a všetci sa vrhli na moju kučeravú hlavu, odvtedy nemám vlasy. Mám z tej doby dokonca ešte aj časopis. Boli to krásne chvíle a som rád, že som mohol byť ich súčasťou. Navždy si budem pamätať aj zisk prvého titulu, pri ktorom s nami nikto nepočítal. Dokonca sme vtedy v Gottwaldove prehrali aj 0:12. Stalo sa. Ale sme tu, titul sme získali. Boli sme mladí chlapci, ktorí chceli hrať hokej a venovali tomu všetko. Ďakujem, že tu môžem byť.”

Igor Liba: „Som tu najmladší „holub”. Som veľmi rád, že aj v Košiciach už budú pod strechou štadióna dresy, je to veľká česť. Ak si mám trochu pospomínať, tak si dovolím povedať, že osemdesiate roky boli pre košický hokej najlepšie. Získali sme dva československé tituly. Keď k nám cestovala Sparta či Jihlava, tak už v Kysaku prehrávali 0:3. S takýmto strachom k nám chodili všetky mužstvá. Funkcionárom sa vtedy podarilo vyskladať tím zo skutočne fenomenálnych hráčov, ktorí spolu hrali prakticky osem rokov. Som veľmi rád, že sa nám v konkurencii darilo. Najmä v roku 1986, keď sme porazili v podstate Československo, pretože káder Jihlavy tvorili najmä reprezentanti. Ale aj o dva roky neskôr bolo niečo úžasné poraziť Spartu. Všetko sú to nezabudnuteľné spomienky. Chcel by som sa ešte raz poďakovať. Som veľmi rád, že už aj v Košiciach budeme mať dresy legiend a dúfam, že k nim pribudnú aj ďalšie.”

Aktualizované: 26.06.2017