Úvod > Novinky

Pacan sa uviedol gólom a dvomi asistenciami

Pridané: 04.08.2017    autor: lpa

HC Košice - HKM Zvolen 4:5 sn (0:1, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 2. Pacan (Koyš, Klíma), 39. Bača (Klíma, Pacan), 40. Bicek (Suja, Jenčík), 51. Koyš (Pacan) – 6. Síkela (Matis, Dubeň), 31. Chovan, 46. Síkela, 51. Novák (Raisov), rozh. náj. Chovan

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina – Jobbágy, Riš, 1042 divákov

HC Košice: Lundström (Škorvánek) – Čížek, Dudáš (C), Pulli, Bača, Matejka, Šedivý, Koch, Michalčin – Kafka, Hovorka (A), Novotný – Klíma, Pacan, Koyš – Bicek (A), Suja, Jenčík – Hričina, Boltun, Šoltés

HKM Zvolen: Šimko (Babík) – Hraško (A), Andersons, Drgoň, Ivan, Novák, Dubeň, Ťavoda, Bokroš (A) – Šišovský, Jurík, Chovan (C) – Obdržálek, Kytnár, Raisov – Török, Sikela, Matis – Kelemen, Fekiač, Marcinek

Úvod prvej tretiny sa niesol v duchu útočného hokeja, keď sa po viacerých nepresných pokusoch o slovo prihlasili Košice. Šoltés sa dostal k puku, ktorý Šimkovi vypadol do bránkoviska, lepšie postaveného spoluhráča ale nenašiel. Skóre sa tak otvorilo po strele na opačnej strane klziska, pričom do listiny strelcov sa zapísal Matej Síkela. Ten využil vylúčenie Klímu a poslal ho späť na ľad. Zvolen mal v prvej tretine ešte jednu šancu, na ranu Drgoňa od modrej ale zareagoval Lundström včas a puk vytesnil betónom. Na opačnej strane sa nepresadil Hričina, ktorého strela zazvonila na plexiskle, a tak sa šlo do šatní za stavu 0:1.

Druhá tretina bola na góly už štedrejšia. V jej úvode sa dokázal presadiť kanadský útočník Pacan, ktorý si pripísal prvý gól v košickom drese. O deväť minút neskôr sa na opačnej strane puk nešťastne odrazil od plexiskla do bránkoviska Lundströma a Chovan ho dokázal pohotovo doklepnúť do siete. Košičania opätovne vyrovnali zásluhou Baču, ktorý počas presilovej hry využil fakt, že bol Šimko ďaleko od svojej bránky a trafil sa presne. Ešte pred prestávkou potešil priaznivcov Košíc Bicek, ktorý poslal Košice do vedenia. Po dvoch tretinách tak platil stav 3:2.

Tretie dejstvo neprinieslo vo svojom úvode žiadne vážnejšie šance na gól. Oba celky sa totiž zamerali na pozornú defenzívu a súperovi znemožnili častejšie strieľať. Zmenilo sa to až pri presilovke Oceliarov, keď dobrou strelou od modrej preveril Šimkovu pozornosť Pulli. Na opačnej strane strieľal už za rovnovážneho stavu na ľade Síkela, ktorému sa prekonalo Lundströma prekonať po druhýkrát. Gólové hody pokračovali, Zvolen dostal opäť do vedenia Novák. Veľmi rýchlo však prišla ďalšia košická odpoveď, tentokrát sa z medzikružia presadil Koyš. V predposlednej minúte si vytvorili Košice prečíslenie, pričom na konci akcie stál Hovorka. Ten však pálil z pozície centra nepresne. O víťazovi napokon rozhodli samostatné nájazdy. V nich sa tešili hostia. O konečnom výsledku 4:5 rozhodol Chovan.

Aktualizované: 17.08.2017