Úvod > Novinky

Plný bodový zápis proti Novým Zámkom

Pridané: 26.02.2017    autor: lpa

HC Košice - HC Nové Zámky 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly a asistencie: 30. Matejka (Hričina, Boltun), 37. Nagy (Matejka, Spilar), 42. Milý (Boltun, Hričina), 46. Nagy (Suja), 50. Deyl (Jenčík, Bicek) – 44. Novotný (Kučkin)

Vylúčení: 5:8 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Orolín – Bednár, Smrek, 3166 divákov

HC Košice: Habal (Riečický) – Šmach, Dudáš, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – Nagy, Suja, Spilar – Varga, Jenčík, Bicek – Milý, Boltun, Hričina – Bartoš, Klíma, Šoltés

HC Nové Zámky: Lundström (Škorvánek) – Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, De. Rehák, Mäkinen, Tábi, Makovský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Hujsa – Fábry, Čaládi, McParland – Lelkeš, Do. Rehák, Dubec

Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe, keď už po minúte hry pálil z dobrej pozície Varga, avšak len nepresne. Varga sa nepresadil ani o štyri minúty neskôr, keď nedokázal z medzikružia prekonať pozorného Lundströma. Iniciatívu prebrali následne Nové Zámky, ktoré sa usadili v pásme svojho súpera, presnejšie ale nestrieľali. Domáci sa tak neskôr dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ktoré ukončil Jenčík strelou do brankára. Novým Zámkom pomohla ešte do prestávky dvakrát konštrukcia ich bránky, ako aj Joakim Lundström, ktorý ukryl puk z hokejky Suju vo svojej lapačke. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj v druhej tretine sme sledovali útočný hokej, pričom k tomuto faktu prispeli výraznou mierou aj hostia. Tí sa v 22. minúte dostali do veľkej šance, keď mohol Paulovič zakončovať osamotený, v rozhodujúcej chvíli ale spadol a puk netrafil. Paulovič dostal šancu na reparát o minútu neskôr, vtedy sa ale jeho strela nezmestila medzi tri žrde. Skóre sa však menilo po akcii na opačnej strane klziska, kde sa z hranice pravého kruhu na vhadzovanie oprel do puku Matejka. Lundström bol na strelu košického beka prikrátky, Košičania tak viedli 1:0. Oceliarom sa navyše do prestávky podarilo skórovať ešte raz, o čo sa šikovným tečom v predbránkovom priestore postaral Nagy. Po dvoch tretinách tak platil stav 2:0.

Počas úvodných minút tretej tretiny sa ešte Nové Zámky prezentovali zvýšenou snahou o vyrovnanie, recept na prekonanie Habala ale v tom čase nenašli. Naopak, k puku sa dostal Milý, ktorého strelu síce Lundström zastavil, napokon si ale puk sám predsa len zrazil do siete. Domáci tak viedli už 3:0. Všetko sa zmenilo v 44. minúte, keď dal hosťom nádej na úspech Novotný, avšak už o dve minúty neskôr zvyšoval košický kapitán Nagy na 4:1. Gólovým hodom však stále nebol koniec, čo potvrdil v 50. minúte Deyl. Jeho delovka sa zatrepotala v sieti Lundströmovej bránky. VIac presných zásahov sme už nevideli, Košice tak porazili Nové Zámky pomerom 5:1.

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Sme spokojní, že sme dokázali nadviazať na výkon z minulého zápasu v Liptovskom Mikuláši. Dnes to bolo najmä o pohybe a o osobných súbojoch, ktoré sme vyhrávali. Mrzieť nás môže iba nevyužívanie streleckých príležitostí, ktoré sme si dokázali vytvoriť vo veľkom počte."

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Košičania sa na nás výborne pripravili. Zaostávali sme vo všetkých herných činnostiach. Domáci vyhrali úplne zaslúžene, boli lepší počas celých šesťdesiatich minút. My môžeme Košiciam iba zagratulovať k víťazstvu a poučiť sa z tohto zápasu.”

Aktualizované: 30.03.2017