Po vysokej výhre sme vo finále Tatranského pohára

Pridané: 19.08.2017    autor:

Dunaújvárosi Acélbikák - HC Košice 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Góly a asistencie: 27. Nageler – 1. Bača, 7. Koyš (Klíma, Pacan), 19. Pulli (Koyš, Klíma), 26. Petráš (Šedivý, Novotný), 29. Novotný (Michalčin, Petráš), 30. Koyš (Klíma, Pacan)

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek (Stojanović) – Klosz, Skripets, Lencsés, Hruby, Magosi, Hetényi, Orbán – Azari (C), Ogrizek, Rzavský – Nageler, D. Novotný (A), Ižacký – Németh, Silló, Odnoga – Godó, Lérant, Nagy – Török

HC Košice: Škorvánek (Lundström) – Dudáš (C), Kessel, Bača, Pulli, Matejka, Čížek, Koch, Michalčin – Jenčík (A), Boltun, Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Petráš, Šedivý, M. Novotný – Šoltés, Suja (A), Hričina

Oceliari sa už od úvodných sekúnd držali pred bránkou svojho súpera z Maďarska, čo dokázali veľmi rýchlo využiť. Po 38 sekundách hry sa totiž k puku dostal Bača, ktorý nekompromisnou strelou bez prípravy prepálil Duscheka medzi tromi žrďami. Po góle sa košická útočná aktivita neustálila, ale naopak vystupňovala. Odmenou bol gól, o ktorý sa postarala druhá útočná formácia slovenského celku. Na konci jej výmeny stál Koyš, ktorý namieril presne a zarmútil tak hráčov Dunaújvárosu. Košice viedli už 2:0, avšak stále to nebol konečný výsledok prvej tretiny. O slovo sa totiž prihlásil Pulli, ktorý poslal puk bekhendom okolo Duscheka až do siete. Slovenský celok tak po prvej tretine viedol 3:0.

Gólové hody si užívali prítomní diváci aj počas prostrednej časti riadnej hracej doby. Košičania najskôr navýšili svoje vedenie zásluhou Petrášovho gólu už na 4:0, následne však prišiel presný zásah aj na strane maďarského Dunaújvárosi Acélbikák. Presadil sa Nageler. Košičanom však stačila jedna minúta na to, aby si prinavrátili 4-gólové vedenie a navýšili stav na 5:1 vo svoj prospech. Podarilo sa to Novotnému, ktorý zúžitkoval prihrávku Michalčina. V druhej tretine ešte skóroval aj Koyš, ktorý si tak pripísal druhý presný zásah v zápase. Po 40 minúťach platil stav 6:1 v prospech Košíc.

Košičania vykorčuľovali do tretej tretiny s psychickou výhodou a ich herný prejav nenapovedal tomu, že by sa ešte mali o výsledok strachovať. Slovenský celok hral aktívne v ofenzíve aj defenzíve, súpera držal ďaleko od svojej bránky a zápas s maďarským celkom Dunaújvárosi Acélbikák tak úspešne zvládol. Po výsledku 6:1 v prospech Košic sa tak Oceliari dostali do finále Tatranského pohára.

Organizátori vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu z mužstva Košíc Patrika Koyša.

Milan Jančuška, tréner HC Košice: „Som rád, že dnes chlapci zápas zvládli a postúpili do finále. Dôležité teraz bude dobre sa pripraviť na posledného súpera turnaja a aj tento zápas vyhrať. Nebude to však jednoduché, dnes sa nám totiž zranili ako Šedivý, tak aj Kessel. Z tohto pohľadu tak pôjde o citeľnú stratu.“

Aktualizované: 22.09.2017