Predstavujeme súpera Oceliarov v play-off

Pridané: 16.03.2017    autor: lpa

A-mužstvo si vo štvrťfinále zmeria sily s MHC Martin

Martinskému celku patrilo po základnej časti najvyššej hokejovej súťaže Slovenska konečné šieste miesto, a to so ziskom 75 bodov. Martinčania si ich vystrieľali v 56 zápasoch za 19 víťazstiev v riadnom hracom čase, päť výhier po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch a osem jednobodových zápisov. Celkové skóre celku z Turca činil pomer 141:166.

Zaujímavosťou je, že Martin je štvrtým najčastejšie strieľajúcim tímom súťaže. Na súperových gólmanov totiž vyslal celkovo 1821 striel, z ktorých skončilo 141 v sieti. Efektivita streľby MHC sa tak zastavila na čísle 7.74 %.

Najproduktívnejším útočníkom v celku z Turca je 21-ročný pravý krídelník Patrik Koyš, ktorý nezasiahol  len do dvoch zápasov základnej časti. V celkovo 54 majstrovských stretnutiach pritom nazbieral 41 kanadských bodov, a to za 16 gólov a 25 asistencií. Za zmienku stojí nepochybne aj 34 bodov skúseného Radomíra Heizera, ktorý s ôsmimi gólmi a 26 asistenciami potvrdil úlohu kľúčového hráča celku.

V defenzíve Martina vynikol najviac 25-ročný Jere Pulli, obranca so skúsenosťami z najvyššej fínskej, kazašskej, ale aj dánskej hokejovej súťaže. Rodák z fínskeho mesta Lappeenranta odohral za martinský MHC celkovo 53 zápasov, v ktorých nazbieral 19 bodov za desať gólov a deväť asistencií. V súčte plusových a mínusových bodov sa však tento obranca dostal na hodnotu -7. Pulli je zároveň najtrestanejším Martinčanom, na lavičke hanby si totiž odsedel celkovo 81 minút, čo z neho robí desiateho najtrestanejšieho hokejistu Tipsport ligy.

Čo sa týka vzájomných zápasov Košíc a Martina, MHC spokojný byť nemôže. Všetkých šesť stretnutí s Oceliarmi v rámci základnej časti prebiehajúcej sezóny totiž Martin prehral a sériu neúspešných pokusov o víťazstvo proti Košiciam tak natiahol už na 15 zápasov. Ak sa obzrieme za výsledkami košicko-martinských hokejových zápolení z prebiehajúcej sezóny, zistíme, že Martin sa gólovo presadil len 13-krát, zatiaľ čo Košice tak učinili celkovo 31-krát.

Program úvodnej štvorice zápasov štvrťfinále (začína sa vždy o 18:00):
Sobota 18.3.2017 HC Košice - MHC Martin
Nedeľa 19.3.2017 HC Košice - MHC Martin