Príďte sa pozrieť na našich chlapcov už v utorok!

Pridané: 06.08.2017    autor: ypm

Predstavujeme súpera Oceliarov z Liptova

V utorok 8. augusta nás čaká doma tretí prípravný zápas. V tom predchádzajúcom sa bodovo úspešne uviedla kanadská akvizícia David Pacan, na víťazstvo to zatiaľ nestačilo a Zvolenu sme podľahli 4:5 po samostatných nájazdoch. Zverenci Milana Jančušku tak stále čakajú na prvú výhru.

Liptovský Mikuláš má za sebou zatiaľ dva neúspešné zápasy. Kazašskému mužstvu Saryarka Karaganda, ktoré pôsobí v ruskej VHL, podľahol 1:5 a 0:4. Aj preto medzi jeho úspešnými strelcami svieti iba meno Maroša Piatku.

Hokejisti Liptovského Mikuláša si zahrali v minulej sezóne najvyššiu súťaž po 6 rokoch. Káder, ktorý sa poskladal na poslednú chvíľu, dlho bojoval o účasť v play-off. Následné zranenia a odchody niektorých hráčov zapríčinili, že Liptáci putovali do baráže. Tam však nezaváhali a v predstihu si zabezpečil účasť v najvyššej súťaži aj pre nadchádzajúcu sezónu.

Tento scenár by si na Liptove určite nechceli v novej sezóne zopakovať. Predstavitelia klubu začali s budovaním nového kádra a rozhodli sa aj pre zmenu na trénerskom poste. Na lavičku sa postavil Pavol Paukovček, ktorý so sebou z Martina priniesol aj asistenta Juraja Halaja. Trénerská dvojica je košickému fanúšikovi známa, veď práve títo tréneri stáli na lavičke Martina v poslednom play-off.

Po odchode brankárov Karola Križana a Adama Nagya dostanú priestor medzi troma žrďami Juraj Hollý a Andrej Košarišťan. Prvý menovaný sa vracia na Slovensko po angažmáne vo Fínsku, Košarišťan pôsobil v poslednej sezóne v Banskej Bystrici a Trnave.

Obrana Liptákov patrila v sezóne 2016/2017 medzi najhoršie, inkasovala najvyšší počet gólov v základnej časti – 189. Aj preto do mužstva pribudli viacerí noví obrancovia. Radoslav Suchý prichádza z neďalekého Popradu a bude sa chcieť zaradiť medzi piliere defenzívy. Dres Liptovského Mikuláša si oblečú aj bývalí Martinčania - Marek Pacalaj a niekoľkonásobný majster Slovenska Ján Tabaček. Z francúzskeho Nice sa na Slovensko vracia Mário Kurali. Na Liptove bude pôsobiť aj brat nášho Martina Baču – Matej Bača. 21-ročný obranca naposledy pôsobil vo Fínsku. Liptáci sa budú môcť spoliehať aj na služby odchovanca Erika Nitrianského, ktorý dohrával minulú sezónu v Topoľčanoch.

Ofenzívna sila by mala vzrásť aj vďaka príchodu dvoch skúsených hokejistov. Do Liptovského Mikuláša sa vracia odchovanec Lukáš Paukovček, ktorý v Tisportlige pôsobil už v dresoch Popradu a Nitry. Paukovček v poslednej sezóne nastúpil za Nitru v 65 zápasoch, v ktorých dosiahol bilanciu 7 gólov a 11 asistencií.
Druhým novým útočníkom je 24-ročný Spišiak Branislav Rapáč, ktorý  v minulej sezóne vystriedal až 3 mužstvá. Na začiatku pôsobil v českom Dyname Pardubice, kde však po 10 zápasoch skončil. Nasledoval presun pod Tatry a v drese s kamzíkom na hrudi odohral 13 zápasov s bilanciou 3+5. Sezónu ukončil v Martine, kde nastúpil na 34 zápasov, v ktorých nazbieral 14 kanadských bodov za 4 góly a 10 asistencií.

Zostava Liptovského Mikuláša v poslednom prípravnom zápase:
Košarišťan (Hollý) - Pacalaj, Bača, Kurali, Nemec, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Nitriansky - Sukeľ J., Sukeľ M., Uram - Rapáč, Paukovček, Kriška - Struška, Langhammer, Števuliak - Laco, Kabáč, Uhrík.

Neváhajte a príďte v utorok povzbudiť našich chlapcov, požeňme ich spolu za prvým víťazstvom.

Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 - vstupné je 1 €. Držitelia platných permanentiek na sezónu 2017/2018 a deti do 15 rokov majú vstup zdarma.

Košice do toho!

Aktualizované: 17.08.2017